Mabem Yunusemre’nin Başarı Hedefi Yüzde Yüz

Mabem Yunusemre’nin Başarı Hedefi Yüzde Yüz

Mabem Yunusemre’nin Başarı Hedefi Yüzde Yüz
banner625
banner601
Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından dar gelirli ailelerin öğrencilerine yönelik olarak kaliteli eğitim vermek, eğitimde fırsat eşitliği yaratmak, onları daha iyi üniversitelere yerleştirmek amacıyla MABEM Yunusemre ve MABEM Şehzadeler’de hazırlık kurslarına başladı. TEOG, YGS ve LYS’de yüzde 95 başarı oranının tutturduklarını dile getiren MABEM Yunusemre Müdürü Cihan Tibukoğlu, 2015-2016 eğitim döneminde sınava girecek öğrencilerde başarı hedeflerinin yüzde yüz olduğunu söyledi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından geliri düşük ailelerin çocuklarına yönelik olarak eğitimde fırsat eşitliği yaratmak, öğrencilerin aldıkları eğitim neticesinde daha kaliteli üniversitelere yerleşmesini sağlamak amacıyla başlattığı hazırlık kurslarında hedef belirlendi. 640 öğrenciye kurs verecek kapasiteye sahip olduklarını belirten MABEM Yunusemre Müdürü Cihan Tibukoğlu, “MABEM Yunusemre Eğitim Merkezimizde öğrencilerimize, zengin içerikli doküman ve yayınların temini, öğrenci başarı takip analizleri, veli bilgilendirme programları, aylık ve seri denemelerin uygulanması, öğrenci seviye gruplarına göre eğitim uygulaması, soru çözüm saatleri ve etütler yapılmaktadır” diye konuştu.
ÖĞRENCİLERİN MOTİVASYONUNU ARTTIRMAYI AMAÇLIYORUZ
Eğitim merkezinde öğrencilere yönelik sosyo-psikolojik desteklerin de verildiğini söyleyen MABEM Yunusemre Müdürü Cihan Tibukoğlu, “Öğrencilerimize eğitim öğretim süreci içerisinde yapılan; stres kontrol, bireylerin eğitimdeki rolü, başarı ve motivasyon seminerleri; meslek tanıtımları gibi çeşitli bilgilendirme toplantılarıyla öğrencilerimizin motivasyonlarını üst seviyede tutmaya gayret ediyoruz. Ayrıca TEOG ve YGS-LYS sonuçları sonrasında rehberlik hizmeti verilerek öğrencilerimizin uygun lise ve üniversitelere yerleşmelerini sağlamaktayız” şeklinde konuştu.
HER YIL ÇITAYI DAHA YUKARIYA TAŞIYORUZ
Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin hedefleri doğrultusunda eğitim merkezlerinde de her yıl hedefin yükseltildiğini söyleyen MABEM Yunusemre Müdürü Cihan Tibukoğlu, geçtiğimiz yıl içerisinde yapılan sınavların başarı oranları hakkında da bilgi verdi. Tibukoğlu, “Yapılan eğitim-öğretim faaliyetleri sonunda MABEM Yunusemre de; LYS-YGS programında 115 öğrencimizin 91’i tercih yaptı. ÖSYM‘nin yerleştirme sonuçlarına göre 86 öğrencimiz çeşitli üniversitelere yerleşti. Yerleşen öğrencilerimizden 61’i dört yıllık, 25’i iki yıllık fakülteleri kazandı. Yani eğitim öğretim kurslarımızdan faydalanan öğrencilerimizin yüzde 95’i yükseköğrenim programlarına yerleşmeye hak kazandılar” diye konuştu.
BAŞARI KRİTERİMİZ FARKLILAŞTI
TEOG uygulamasıyla birlikte her öğrencinin liseye yerleştiğini, bu nedenle MABEM Yunusemre’nin başarı kriterini değiştirdiğini dile getiren Tibukoğlu, Türkiye genelinde ilk yüzde 10’luk dilimi hedef aldıklarını söyledi. MABEM Yunusemre’de 235 öğrencinin TEOG programında liselere yerleştiğini sözlerine ekleyen Tibukoğlu, “Bu öğrencilerimizden Türkiye’de yüzde 10 başarı dilimine 41 öğrencimiz girmiştir. MEB yerleştirme sonuçlarına göre 3 öğrencimiz Fen Lisesine, 3 öğrencimiz Sosyal Bilimler Lisesine, 109 öğrencimiz Anadolu Liselerine, 7 öğrencimiz Sağlık Meslek Liselerine, 83 öğrencimiz Mesleki Teknik Liselere, 25 öğrencimiz özel liselere ve 5 öğrencimiz Açık Öğretim Liselerine yerleşti” diye konuştu.
AGM BİZİM İÇİN ŞANS
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün eğitim merkezlerine gösterdiği önem nedeniyle her geçen yıl başarı çıtasının yükseldiğini sözlerine ekleyen Tibukoğlu, Atatürk Gençlik Merkezi içerisindeki dersliklerde öğrencileri zorlu sınav maratonuna hazırladıklarını dile getirdi. Atatürk Gençlik Merkezi Sorumlusu Duygu Özkal Karataş’ın da kendilerine her zaman destek olduğunu söyleyen Tibukoğlu, öğrencilere nezih bir ortam hazırlandığı ve sunulduğu için Karataş’a teşekkür etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER