Küplemez; "Yerel ve Genel İktidar Uyumlu Olmalı"

Küplemez; "Yerel ve Genel İktidar Uyumlu Olmalı"

Küplemez;
banner282
Uşak Deri Karma Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Akif Küplemez Uşak'ın kaybedecek zamanı olmadığını, yerel ve genel iktidar uyumlu olması gerektiğini savundu.
 
Akif Küplemez, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinin kent için büyük bir önem taşıdığını belirterek, "Kentin geleceği ve hizmetlerin artması için yerel ve genel iktidarın uyumlu çalışması gerekiyor. Uşak iktidar partisinden bir belediye başkanıyla çalışırsa kazançlı çıkacaktır. Aksi halde Uşak, yine zaman kaybeder. Gelişmek ve kabuğunu kırmak isteyen Uşak'ın artık kaybedecek zamanı yok" dedi.
KENTİN GELECEĞİ İÇİN GENEL İKTİDARLA UYUM
Uşak'ın sürekli büyüyen ve göç alan bir kent olduğunu dile getiren Akif Küplemez, "Büyüyen ve gelişen bir üniversitemiz de var. Şu anda 200 bini geçen nüfusumuz kış döneminde 220 bini buluyor. Nüfus artışının yaşandığı Uşak'ın artık kasaba kültüründen uzaklaşması lazım. Halkın bireylere değil, kenti yönetmeye talip olan kadroları da incelemesi gerekiyor. Türkiye'nin büyüyen ve gelişen bütün belediyeleri veya yerel yönetimlerinin temelinde iyi ekip ruhu yatıyor. Bunun yanı sıra iktidarla uyumlu olan belediyeler, bulundukları kentlere daha fazla hizmet sağlıyor. Uşak'ın geleceği için yerel ve genel iktidarın uyumlu olmasında yarar var. İstikrarı yakalayan ve merkezi idareyle uyumlu çalışan bir belediye, halk için her zaman kazançtır" diye konuştu.
UŞAK HALKI HER ŞEYİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR
Uşak Belediyesi'nin kentteki bütün vatandaşları eşit bir şekilde görmesi gerektiğin ifade eden Akif Küplemez, sözlerini şöyle sürdürdü: "Belediyecilik sadece yol, kanalizasyon, su ve park bahçe yapmak değildir. Belediye, halka ekonomik ve sosyal bazda geri dönüşler sağlayacak bir kurumdur. Bu bağlamda belediye başkanının, sanayici, işçi, kamu kurumları, sivil toplum örgütleri ve toplumun bütün yapı taşlarıyla uyumlu olması lazım. Bunu sağlayan bir belediye başkanı kente artı değerler katar."
banner563
 
YORUM EKLE
banner564
SIRADAKİ HABER