Konya’da Akkiseliler Gönüllü Asker Olmak İstedi

Konya’da Akkiseliler Gönüllü Asker Olmak İstedi

Konya’da Akkiseliler Gönüllü Asker Olmak İstedi
banner604
banner601
Konya’nın Ahırlı ilçesinde teröre tepki göstermek için konvoy oluşturan yaklaşık 100 kişi gönüllü askerlik başvurusu yaptı.
Konya’nın Ahırlı ilçesine bağlı Akkise Mahallesi sakinleri, son zamanlarda artan terör olaylarına karşı tepkilerini göstermek amacıyla yaklaşık 100 araçla oluşturdukları konvoyla askerlik şubesine geldi. Atatürk Anıtı önünde saygı duruşunda bulunan ve İstiklal Marşı okuyan mahalleli, Atatürk Caddesi’nde terör aleyhine sloganlar atarak yürüyüşün yaptı. Daha sonra grup, askerlik şubesine giderek gönüllü asker olmak istediklerini belirtti.
Askerlik şubesi önünde terör örgütünü yönelik sloganlar atan grubu, Ahırlı Belediye Başkanı İsa Akgül ve Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal sakinleştirdi. Terörü emperyalist güçlerin beslediğini, ülkemizi Suriye’ye, Irak’a çevirmek istediklerini söyleyen Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Böyle durumlarda sağduyulu davranmalıyız” dedi.
Başkan Tutal, “Terörle devletimiz baş edecek güçtedir. Buna rağmen ihtiyaç olursa, hepimiz seve seve teröre karşı koymak için asker olmaya hazırız. Akkiseli’nin koyduğu bu tepkiyi olumlu buluyor ve bu duyarlılığınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
banner600
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER