Kocaeli’de Polisi Ağır Yaralayan Şahıs Firar Etti

Kocaeli’de Polisi Ağır Yaralayan Şahıs Firar Etti

Kocaeli’de Polisi Ağır Yaralayan Şahıs Firar Etti
banner628
banner629
Kocaeli’de geçtiğimiz Mart ayında bir polise ateş açarak ağır yaralayan şahıs, açık cezaevine geçme hakkı kazandıktan sonra kayıplara karıştı.
Geçtiğimiz Mart ayında Kocaeli’nin İzmit ilçesinde bulunan bir öğretmenevinde gerçekleşen olayda, hakkında arama kararı olan Emre K. isimli şahıs, kimlik kontrolü yapmak isteyen polis memuru Edem Ceyhan’ı silahla ateş ederek ağır yaralamıştı. Film sahnelerini aratmayan bir kovalamacanın ardından polis ekipleri tarafından silahla bacağından vurularak etkisiz hale getirilen ve gözaltına alınan Emre K., çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Kandıra F Tipi Cezaevi’ne gönderilmişti.
Geçtiğimiz Mart ayından bu yana Kandıra F Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan zanlı Emre K., içeride geçirdiği süre ve cezaevindeki iyi hali değerlendirilerek açık cezaevine geçiş yapma hakkı kazandı. Cezaevi tarafından verilen Açık Cezaevine Ayrılma Belgesi’ni alan Emre K., 9 Ekim Cuma günü Kandıra F Tipi Kapalı Cezaevi’nden ayrıldı. Kanunlara göre 12 Ekim Pazartesi günü cezaevinden kendisine verilen belge ile birlikte açık cezaevine teslim olması gereken Emre K., cezaevine gitmedi. Firari duruma düşen zanlı Emre K., polis memuruna ateş ederek ağır yaralanması konusu ile ilgili bugün Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya da katılmadı. Duruşma mahkeme heyeti tarafından sanığın firari olması nedeniyle 4 Kasım tarihine ertelendi. Zanlı Emre K. polis ekipleri tarafından her yerde aranıyor.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER