KIZILAY'IN KAN VERME KAMPANYASINA UŞAK BELEDİYESİ’NDEN DESTEK

Başkan Çakın meydan okumayı gördü: “İyilik kanımızda var” dedi

banner656

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Belediye Başkan Yardımcıları ve Uşak Belediyesi Meclis Üyeleri kan bağışlayarak vatandaşlara kan bağışı için çağrıda bulundu.

Covid-19 tedbirleri süresince yoğun bir mesai harcayan Kızılay'ın, kan stoklarının azaldığına dair duyurusu karşılık bulmaya devam ediyor. Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’ın yurt genelindeki kan stoğunun kritik seviyenin altına düştüğünü duyurmasıyla çeşitli kampanyalar da peşi sıra ortaya çıkmaya başladı.

Bu kapsamda Kartal İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Mithat Tekçam’ın sosyal medya üzerinden kan bağışı çağrısı için Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’a meydan okuması karşılık buldu.

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın ile Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ve kurum personelleri bugün iftar sonrası Tiritoğlu Parkı’nda bulunan kan verme noktasında Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Ülkenin en köklü yardım kuruluşlarından olan Kızılay'ın çalışmalarıyla gurur duyduklarını belirten Başkan Çakın, "Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık Beyefendinin çağrısı, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürümüz Mithat Tekçam hocamızın da meydan okumasıyla bugün Uşak Belediyesi olarak Belediye Meclis Üyelerimizle birlikte Kızılay kan verme noktasında kan vermeye geldik. Meydan okumayı gördük ve arkadaşlarımızla birlikte gerçekten bir vatan görevi olarak gördüğümüz kan verme vazifemizi de biraz önce yerine getirdik." dedi.


Başkan Çakın’dan Giresun Belediye Başkanına Meydan Okuma

banner653

Uşak’ın kan verme konusunda öncü bir olduğunu ve Türkiye nüfusuna oranla en fazla kanın verildiği kentlerin başında geldiğini kaydeden Başkan Çakın şöyle noktaladı: “İçinden geçtiğimiz bu zor süreçte halkımızı kan verme merkezlerine davet ediyorum. Buradan Giresun Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu’na meydan okuyorum.”

Solakhan: “Kan acil değil, her zaman ihtiyaçtır”

Uşak Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Kemal Solakhan ise bir vatandaşlık görevinin yerine getirildiğini kaydederek “Bütün vatandaşlarımızı kan vermeye çağırıyoruz. Özellikle Kovid-19 salgını nedeniyle kan bağışlarının azaldığı bu dönemde bütün vatandaşlarımızın konuya hassasiyet göstermesi gerektiğini belirtmek istiyoruz. Unutmayalım ki kan, acil değil, her zaman ihtiyaçtır.” diye konuştu.

Çiftçi: “Stoklarımızı doldurmaya davet ediyorum”

Uşak Belediyesi İyi Parti Meclis Üyesi Özgül Şeker Çiftçi de, “Kan vermek hayat kurtarır.” diyerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Özellikle bu yaşadığımız bu zorlu süreçlerde çok ihtiyacımız olacak. Her zaman ihtiyaç duyabileceğimiz kanı vermek üzere Uşak Belediye Meclis Üyeleri olarak bu akşam Kızılay Kan Merkezi’nin aracında toplandık. Biz görevimizi yaptık. Herkesi duyarlı olmaya, Allah muhtaç etmesin ancak ihtiyacımız olduğunda kana ulaşabilmek için stoklarımızı doldurmaya davet ediyorum.”

YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER