Kilis’te Deaş Militanı Altı Kişi Yakalandı

Kilis’te Deaş Militanı Altı Kişi Yakalandı

Kilis’te Deaş Militanı Altı Kişi Yakalandı
banner604
banner601
Genelkurmay Başkanlığı, Kilis’in Elbeyli ilçesine bağlı Çıldıroba köyünde, Suriye’den Türkiye’ye giren 6 DEAŞ militanının yakalandığını bildirdi.
Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde "Önemli yurt içi olaylar" konusunda açıklama yapıldı. Açıklamaya göre, Van’ın Gürpınar ilçesi Güzelsu Jandarma Karakol Komutanlığı’na PKK’lı teröristler tarafından uzun namlulu silahla yapılan saldırı sonucu bir asker hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Teröristlerin yakalanması için bölgede operasyonların devam ettiği belirtildi.
Bitlis’in merkez ilçesi Buzlupınar mevkisinde teröristler tarafından Bitlis-Baykan kara yolu kesilerek 5 araç yakıldı. Van’ın Erciş ilçesi Örene köprüsü mevkisinde bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından, Erciş-Tatvan kara yolu kesilerek bir TIR, bir tanker ve bir kamyon yakıldı. Olaylarla ilgili adli tahkikat başlatıldığı bildirildi.
JANDARMAYA EYP’Lİ SALDIRI
Erzurum’un Tekman ilçesindeki Tekman-Hacıömer yolu üzerinde, teröristler tarafından jandarma devriye araçlarının geçişi esnasında el yapımı patlayıcı (EYP) ile saldırıda bulunuldu. Saldırıda jandarma unsurlarında herhangi bir hasar veya zayiat meydana gelmediği kaydedildi.
Siirt’in Pervari ilçesi Tosuntarla köyü sınırları içerisinde bulunan GSM baz istasyonu, PKK’lılar tarafından eyp ile patlatılarak kullanılamaz hale getirildi. Hakkari Çukurca’da bulunan 1. Komando Tugay Komutanlığı unsurları tarafından Köprülü-Geçimli arasında yapılan mayın aramasında, 2 el yapımı patlayıcı tespit edilerek yerinde imha edildi. Şanlıurfa Suruç’taki 11 Nisan mahallesinde, 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı unsurlarınca bir eyp düzeneği tespit edilerek yerinde imha edildi.
Batman’ın Hasankeyf ilçesi Kesmeköprü köyünde, İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan operasyonda, 21 Ağustos 2015’te bir kamyonun yakılması olayına karışan 3 kişi yakalandı. Zanlılar "terör örgütüne yardım yataklık" suçundan tutuklandı.
KİLİS’TE ALTI DEAŞ MİLİTANI YAKALANDI
Kilis’in Elbeyli ilçesi Çıldıroba köyünde, 1. Hudut Alay Komutanlığı unsurlarınca yasa dışı yolla Suriye’den Türkiye’ye giren ve DEAŞ terör örgütü üyesi olduğu değerlendirilen 4’ü yabancı 6 kişi yakalandı.
Mardin Nusaybin’de bulunan 4. Hudut Alay Komutanlığı unsurlarına, 2 PKK’lı terörist silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu.
Siirt Pervari’deki Katu Tepe bölgesinde, Komando Tugay Komutanlığı ve İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca icra edilen operasyonda PKK militanlarının kullandığı değerlendirilen sığınakta yapılan aramada; bir keskin nişancı dürbünü, bir gece görüş dürbünü, bir kobra telsiz ile bağlantılı patlayıcı düzeneği, örgütsel doküman, 16 kablo bağlantılı büyük pil, 5 metre uzunluğunda telefon kablosu, bölücü terör örgütü mensuplarına ait sırt çantası, hücum yeleği, örgüt kıyafeti ve muhtelif gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi.
banner600
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER