Kartepe’de Kaçak Yapılar Takip Altında

Kartepe’de Kaçak Yapılar Takip Altında

Kartepe’de Kaçak Yapılar Takip Altında
banner628
Kartepe Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri ilçede kaçak yapılaşmaya engel olma konusunda çalışmalarını taviz vermeden sürdürüyor.
Kartepe Belediyesi, ilçenin doğal güzelliklerinin korunması yanında kentsel yapılaşmasının da imar planlarına uygun gerçekleşmesi adına çalışmalarına devam ediyor. Kartepe Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri de bu doğrultuda kaçak yapılaşmaya karşı vatandaşları uyardı.
İlçede kaçak yapılaşmanın önünü kesmek vatandaşların mağdur duruma düşmeleri engellemek ve yapı ruhsatına uygun kentsel yapılaşmanın sağlanması hedefiyle çalıştıklarını belirten Yapı Kontrol Müdürü Mustafa Kasımoğlu, “Kartepe genelinde yapılan ruhsatlı yapıların projesine uygun yapılması ile ruhsatsız ve ruhsat eklerine aykırı olarak yapılan yapıların kontrolünü yapmaktayız. İmar konusunda yasalara uyulmadığı takdirde gerekli tüm yaptırımları uygulayacağız. Ekiplerimizin denetimlerinde kaçak olduğu tespit edilen yapılarla ilgili, mevzuat çerçevesinde işlemler yapılmaktadır. Kartepe Belediyesi olarak bizler, yasalara uygun ve belediyenin öngördüğü yapılaşma çerçevesinde yapacakları inşaatlarda halkımıza gereken yasal kolaylığı göstermeye hazır olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak isteriz” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER