Kartepe Zabıtası Denetimlere Devam Ediyor

Kartepe Zabıtası Denetimlere Devam Ediyor

Kartepe Zabıtası Denetimlere Devam Ediyor
banner628
Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, iş yeri denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı denetim ekipleri, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü ekipleri ile ortaklaşa denetimleri gerçekleştiriyor. Kartepe genelinde gıda konusunda faaliyet gösteren iş yerlerinde son üç ayda 379 iş yeri denetlendi. Gerçekleştirilen denetimlerde ekipler, iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı, hijyen, gıda maddelerinin saklama koşulları ve çalışan personellerin kılık kıyafetinden iş elbiselerinin uygunluğuna kadar bir çok hususu denetledi.
Kartepe’deki iş yeri denetimlerinde büyük bir olumsuzlukla karşılaşmayan ekipler, 33 adet iş yerine de olumsuzlukların giderilmesi için ek süre verdi. Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürü Selman Çelik, “Önce insan, önce sağlık” sloganıyla vatandaşların sağlığını korumak adına iş programı çerçevesinde yaz boyunca ilçedeki iş yerlerinin denetlendiğini belirtti. Çelik, “İnsanların yaşamlarını sürdürdükleri işyerlerinde halkımıza güvenilir ve temiz olarak gıda maddesi üretip satmaları için denetimlerimiz aralıksız sürüyor. Vatandaşlarımızın sağlıklı ve güvenli gıdaya ulaşması için yaptığımız denetimlerde kolaylık gösteren ve kurallara uyan esnafımıza da teşekkür ediyoruz” dedi.
Kartepe Belediyesi olarak hiçbir esnaf ve vatandaşın mağdur olmaması için çalıştıklarına dikkat çeken Müdür Çelik, vatandaşların sağlıklı ve güvenli gıdaya ulaşmaları için denetimlerini aralıksız devam ettireceklerine de vurgu yaptı.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER