Karaman’da Bin 593 Kişiye Don Desteği Ödenecek

Karaman’da Bin 593 Kişiye Don Desteği Ödenecek

Karaman’da Bin 593 Kişiye Don Desteği Ödenecek
banner625
banner601
Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, bu yılın Nisan ayında yaşanan don olayında zarar gören üreticilere desteklerinin kısa süre içerisinde ödeneceği müjdesini verdi.
Yaşanan don nedeniyle Karaman’daki meyve bahçelerinin büyük oranda zarar gördüğünü belirten Muğlu, “Don olayının yaşanmasının ardından oda olarak vakit kaybetmeden geniş bir teknik kadro ile il merkezi başta olmak üzere ilçeler ve köylerde hasar tespit çalışmaları yaptırdık. Yapılan tespit çalışmasının ardından konu ilgili bakanlıklar ve özellikle de Başbakanlığa iletildi. Başbakanlığımız ise durumu yakından takip ederek dondan zarar gören üreticilerimize verilmek üzere destek ödeneğini Karaman’a aktardı” dedi.
Bu hafta içinde çiftçiye ödenecek paranın Ziraat Bankasına gönderilerek çiftçilerin hesaplarına yatırılacağını da kaydeden Muğlu, il merkezde bin 124 kişiye, il genelinde ise bin 593 kişiye 39 bin 980 dekarlık alanda ödeme yapılacağını söyledi. Ödeneğin Karaman’a gönderilmesinde emeği gecen herkese teşekkür eden Muğlu, bu tür doğal afetlerde tarım sigortasının çok önemli olduğunu belirtti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER