Kalkınma Kurulu Başkanlığına İpek Seçildi

Kalkınma Kurulu Başkanlığına İpek Seçildi

Kalkınma Kurulu Başkanlığına İpek Seçildi
banner628
banner629
Fırat Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Birinci Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısı Malatya’da gerçekleştirildi.
Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) seminer salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinden kalkınma kurulu üyeleri katıldı.
Kalkınma Kurulu Toplantısı’nda ilk olarak söz alan Kalkınma Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer, kurul olarak gerçekleştirilen çalışmalar hakkında kurul üyelerine sunum eşliğinde bilgilendirmede bulundu.
Gezer; yerel yönetişim anlayışına dikkat çekerek Ajans Kalkınma Kurulu’na bundan sonraki aşamada daha çok görev ve sorumlulukların düştüğüne belirtti.
Kalkınma Bakanlığı’ndan temsilen toplantıya katılan Planlama Uzmanı Metin Özaslan’da kalkınmanın temel prensibi olan yerelden kalkınma anlayışına dikkat çekerek, kurgu itibariyle Ajans Kalkınma Kurulu’nun bu misyonu üstlendiğini ifade etti. Bakanlık olarak bu yapıları önemsediklerini belirten Özaslan, kurul üyelerini Ajansların ülke geneline sağladıkları katkılar hakkında bilgiler verdi.
Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mesut Öztop ise, Ajans genel faaliyetleri hakkında Kalkınma Kurulu üyelerine bilgi verdi. Kuruluşundan günümüze kadar sağlanan destekler ve çalışmalar hakkında sunum eşliğinde bilgiler veren Öztop, 2016 yılı çalışma programı taslak çalışması ile ilgili önümüzdeki süreçte kurul üyeleri ile daha detaylı bir şekilde çalışmalar içerisinde yer alacaklarını belirtti.
Konuşmaların ardından Kalkınma Kurulu Başkanlığı seçim sürecine geçildi. Seçime tek aday olarak katılan Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek Kalkınma Kurulu başkanı seçilirken Başkan Vekilliğine, Malatya Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Ayşe Yıldırım Özceyhan seçildi. Ajans Genel Sekreteri Mesut Öztop Prof. Dr. İbrahim Gezer’e görev süresince Ajansa sunduğu katkı ve hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER