Kalder İzmir Başkanı: "Topluma Katkı Koyan Ödül Modeli Uyguluyoruz"

Kalder İzmir Başkanı: "Topluma Katkı Koyan Ödül Modeli Uyguluyoruz"

Kalder İzmir Başkanı:
banner282
Türkiye Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi, yerel kalite ödüllerini vermeye hazırlanıyor.
Yerel kalite ödülleri hakkında bilgiler veren Türkiye Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi Başkanı Osman Ünal, kurum yöneticisinden çalışanlara, tedarikçilerden müşterilere ve en önemlisi de toplumu kapsayan ve topluma katkı koyan bir ödül modeli uyguladıklarını söyledi. Ünal, "Mükemmellik ödülleriyle yeni başarı öyküleri yaratılıyor ve kalitenin bütünün tüm parçaları tarafından içselleştirilmesi amaçlanıyor" dedi.
banner563
Kurumun başvurusuyla birlikte güçlü, zayıf yönler, fırsat ve tehditlerden oluşan bir analizle mükemmellik modeli kriterlerini incelediklerini vurgulayan Osman Ünal, "Analiz sonrasında kurumun iyileştirmeye açık alanları ve kuvvetli yönlerini kapsayan bir inceleme yapıyoruz. Bunlar ortaya çıktıktan sonra da, mevcut model ve eğitimler vasıtasıyla, başvuran kurumlara iyileştirmeyle ilgili ne gibi bir faaliyet gerçekleştirmesi gerektiğini anlatıyoruz” diye konuştu. Ödül sisteminin iş hayatının yanı sıra, çalışanları sosyal hayatlarında da desteklediğinin altını çizen Osman Ünal, şirket içi başarıyla birlikte çalışanın iş hayatı dışında da destekleyen bir model oluşturduklarını ve bireyin topluma faydalı olmasını teşvik ettiklerini dile getirdi.
Model ve ödül sürecinde, başarı memnuniyet oranının 3 yıllık anketler ve çalışmalarla ölçülebildiğini vurgulayan Ünal sözlerini şöyle sürdürdü:
“Çalışanlarla ilgili kriterde önemli bir kriter, çalışanların mutluluğu ve bağlılığı. Diğer bir kriter ise çalışan performansının yükseltilmesi. Bu iki kriterle birlikte şirket ve çalışan kazanıyor, çift taraflı memnuniyet oluşuyor.”
YORUM EKLE
banner564
SIRADAKİ HABER