Kahta’lı Hattat Yaptığı Eserlerle Büyük İlgi Görüyor

Kahta’lı Hattat Yaptığı Eserlerle Büyük İlgi Görüyor

Kahta’lı Hattat Yaptığı Eserlerle Büyük İlgi Görüyor
banner601
İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda yaptığı eserlerle büyük ilgi gören Kahtalı Hattat Mustafa Yaman, görenlerin beğenisini kazanıyor.
Hattat’lık mesleğini İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda icra eden Kahtalı Hattat Mustafa Yaman, yaptığı eserleriyle gördüğü ilgiden dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.
Hattatlık mesleğindeki eğitimini uzun ve zevkli bir süreçte tamamlayan Mustafa Yaman, hattatlığa olan ilgisinin 30-35 seneden beri olduğunu, yaklaşık olarak 10 yıldan beridir de bil fiil olarak bu meslekle uğraştığını belirtti.
Hattatlığı, bir sosyal doku projesi olarak faaliyete geçen, 1996 yılında dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulmuş olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK)’ne başvuruda bulunup kurslara kayıt olarak kendisini yetiştirdiğini söyledi. Şimdilerde, her yönüyle turizm potansiyeli yüksek olan İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda hattatlık mesleğini icra eden Mustafa Yaman gördüğü ilgiden memnun olduğunu ifade etti.
Yaman, “Yıllardan beri yazı yazma konusunda el yatkınlığım vardı. İstanbul’a geldiğimde bu meslekle daha çok uğraşma fırsatım oldu. Daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) vesilesi ile kendimi geliştirerek meslek haline getirip icra etmeye başladım. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan başta olmak üzere, Bakanlarımız Taner Yıldız, Nabi Avcı gibi pek çok siyasetçi, mülki idari amirlerine ve milletvekillerine yazı yazdım. Cumhurbaşkanımız, yazdığım yazı sonrasında beni aradı ve 5 dakikalık bir görüşmemiz oldu. Kendisi sanata ve sanatçıya çok önem veriyor. Bu duyarlılığından dolayı bende kendisine teşekkürlerimi sundum. Papanın İstanbul’a gelişinde Sultanahmet’i ziyareti sırasında da kendisine ‘hoş geldiniz’ yazısını da yazdım. Ünlü sanatçılarımız ve iş adamlarımız gibi pek çok kişiye de yazı yazdım. Yazdığım yazıların beğenilmesi, takdir edilmesi beni mutlu ediyor. Ayrıca İstanbul’da düzenlenen Adıyaman fuarında da hat yazısı eserlerimi fuara gelenlere gösterme imkanım oldu. Bu konuyla ilgili olarak da sayın valimiz beni arayarak teşekkürlerini sundu ve başarılarımın devamını diledi. Şunu özellikle belirtmeliyim ki bu mesleği icra ederken bir ekmek yiyorsak bu Sayın Cumhurbaşkanımızın sayesinde oluyor. Kendisine tekrar tekrar teşekkürlerimi sunarım” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER