İTO’dan Ankara’da ’Teröre Hayır Kardeşliğe Evet’ Yürüyüşüne Destek

İTO’dan Ankara’da ’Teröre Hayır Kardeşliğe Evet’ Yürüyüşüne Destek

İTO’dan Ankara’da ’Teröre Hayır Kardeşliğe Evet’ Yürüyüşüne Destek
banner628
banner601
İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, meclis üyeleri ve oda üyeleriyle birlikte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde Ankara’da düzenlenen “Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet” yürüyüşüne katıldı. Demirtaş, “Üyelerimizle birlikte barış ve kardeşlik için yürüdük. Ankara’da binlerce kişi, tek vücut olarak teröre karşı olan tepkimizi bir kez daha en güçlü şekilde gösterdik” dedi.
Son dönemde yaşanan terör olayları nedeniyle 14 işçi ve işveren örgütünün öncülüğünde organize edilen "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" mitingine isteyen tüm oda üyelerini götürdüklerini belirten Demirtaş, “Üye sayısı milyonlarla ifade edilen 14 işçi ve işveren örgütünün düzenlediği yürüyüşte on binler, ülkemizin tek vücut olarak teröre karşı olan tepkisini gösterdi. Ayrıca ülkemizin barış ve huzur isteği, bu topraklarda yaşayan herkesin kardeş olduğu en güçlü şekilde vurgulandı. İsteyen tüm üyelerimizi, odamızın organizasyonuyla Ankara’ya götürdük. Birçok üyemiz de kendi imkanlarıyla Ankara’ya gelerek yürüyüşe katıldı. Barış ve hoşgörünün kenti olan İzmir, bu yürüyüşte yer alarak teröre hayır, kardeşliğe evet dedi” diye konuştu.
Türkiye’nin batısı ile doğusunun kaderinin ortak olduğunu vurgulayan Demirtaş, “Geleceğimizi birlikte inşa etmenin yolu, kardeşlik ve barıştan geçiyor. Yüzlerce yıldır devam eden kardeşliğimizin devam edeceğini ve kimsenin bizi birbirimize düşman edemeyeceğini, ayrıştıramayacağını bir kez daha ortaya koyduk. Doğuda huzur olmazsa batıda da olmaz, doğuda ekonomi ve işler bitik durumda. Kaderimiz ortak, geleceğimiz ortak. Geleceğimizi birlikte inşa etmenin yolu da kardeşlik ve barıştan geçiyor” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER