İstasyon Bölgesindeki Çalışmalar Son Aşamada

İstasyon Bölgesindeki Çalışmalar Son Aşamada

İstasyon Bölgesindeki Çalışmalar Son Aşamada
banner625
banner601
Eskişehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından İstasyon Bölgesinde uzun süredir yaptırılmayan yol ve kaldırım çalışmaları, yasağın kalkmasıyla yeniden başladı.
Büyükşehir Belediyesinin İstasyon Köprüsünün yıkılması nedeniyle başlattığı çevre düzenleme çalışmalarındaki yol ve kaldırım yapımı, Eskişehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından durdurulmuştu. Yapılan itiraz sonucu tekrar başlatılan çalışmalarda son aşamaya gelindi.
İstasyon Caddesindeki yol ve kaldırım çalışmaları çay bahçesi bölümüne kadar tamamlandı. Geri kalan bölüm, TCDD çay bahçesinin bulunduğu bölüme duvar çekme çalışmasından sonra bitirilecek. Büyükşehir yetkilileri, TCDD’nin duvar çalışmalarını Kurban Bayramından sonra başlatacağını kendilerine bildirdiğini söylediler.
İstasyon Meydanının ortasında kalan OEDAŞ trafosu nedeniyle uzun süredir bitirilemeyen çalışmalar da son aşamaya gelindi. Asfaltlama çalışmalarının sürdüğü İstasyon Meydanındaki düzenleme çalışmalarının önündeki engel olan trafonun en kısa zamanda kaldırılmasını bekleyen Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Bu konuda Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. (OEDAŞ) tarafından bize verilmiş kesin bir tarih yok” dediler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER