İlkadım’da Şüheda Konferansı

İlkadım’da Şüheda Konferansı

İlkadım’da Şüheda Konferansı
banner601
İlkadım Konferansları kapsamında Samsun’a gelecek olan televizyon ekranlarının tanınmış simalarından İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Karataş, 18 Eylül Cuma Saat 19.30’da Mustafa Dağıstanlı Kapalı Spor Salonu’nda "Mukaddes Mertebe Şüheda" temalı söyleşide bulunacak.
Aylık düzenlenen konferanslarla Samsun’un kültürel birikimine katkıda bulunan İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü ünlü konuşmacı akademisyen Prof. Dr. Mustafa Karataş’ı Samsunlularla buluşturacak. İçerisinde bulunduğumuz Gaziler Haftası münasebetiyle son zamanlarda artan terör olayları sonrasında kutsal vatan topraklarının savunmasında görevi başında şehit düşen asker ve polis şehitlerinin dua ile yad edileceği programda Prof. Dr. Mustafa Karataş, şehadet, şehitlik mertebeleri, gazilik v.b gibi konularda konferans verecek.
İlkadım Belediyesi olarak aylık düzenlenen konferanslar kapsamında Samsun’un kültürel birikimine katkıda bulunduklarını ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Türkiye’nin tanınmış usta kalemlerini, ilim adamlarını, alanlarında uzmanlaşmış başarılı yazarlarını ve konferansçılarını İlkadım Konferansları Okur Yazar Buluşmaları kapsamında Samsun’a getirerek periyodik olarak aylık konferanslar düzenleyerek şehrin kültürel birikimine katkı sağlıyoruz. 18 Eylül Cuma Günü Mustafa Dağıstanlı Kapalı Spor Salonu’nda Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın konuşmacı olarak katılacağı Mukaddes Mertebe Şüheda konulu konferansa tüm halkımızı bekliyoruz" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER