İlçe Müftüleri Toplantısı Sincik’te Yapıldı

İlçe Müftüleri Toplantısı Sincik’te Yapıldı

İlçe Müftüleri Toplantısı Sincik’te Yapıldı
banner628
banner601
Adıyaman Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü başkanlığında her ay bir ilçede yapılan, müftüler toplantısı bu ay Sincik ilçesinde yapıldı.
Din hizmetlerinin daha etkili ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi için aylık müftüler toplantısı yapılıyor. Adıyaman İl Müftülüğü ile İlçe Müftülükleri arasında yürütülen iş ve işlemlerde birlikteliği sağlamak ve koordinasyonu güçlendirmek amacıyla Ekim 2015 ilçe müftüleri toplantısı, Sincik İlçe Müftülüğünün ev sahipliğinde yapıldı.
Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü başkanlığında yapılan toplantıya İl Müftü Yardımcısı Mustafa Altun, Şube Müdürü İsmail Karaman ve ilçe müftüleri katıldı.
İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü’nün açılış konuşması ve akabinde, Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle hafta boyunca yapılacak etkinliklerin kararlaştırılması, personelin hizmette verimliliğin artırılmasına yönelik yapılacak Hizmet İçi Eğitim Kursları konularının görüşülmesi ile devam edildi. Toplantı, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından dilek ve temennilerle sona erdi.
Toplantı sonrası İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü ve beraberindekiler Sincik ilçesinde yeni göreve başlayan Kaymakam Zafer Sağ’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER