İki Günde 100 Ünite Kan Toplandı

İki Günde 100 Ünite Kan Toplandı

İki Günde 100 Ünite Kan Toplandı
banner282
Türk Kızılayı Manisa Şubesi tarafından Kula Yunus Emre Kent Meydanında düzenlenen kan bağışı kampanyasında iki günde toplam 100 ünite kan bağışı toplandığı bildirildi.
Pazartesi günü 52 ünite kan toplayan görevliler, Salı günü de 48 ünite kan toplayarak iki günde 100 ünite kan bağışı aldılar. Kula’daki kan bağışlarında her hafta artma olduğunu ifade eden Kızılay Manisa Şube Aracında görevli Doktor Ayhan Öteyüzoğlu, "İki haftada bir Kula’ya gelerek kan bağışında bulunmak isteyen duyarlı vatandaşlarımızın kan bağışlarını topluyoruz. Kan acil bir ihtiyaç değildir. Sürekli ihtiyaçtır. Bu haftaki kan bağışlarında ilk gün 52 ünite ikinci günde ise 48 ünite kan bağışı aldık. Yaklaşık 2 haftada bir Kula’da kan bağışları toplamak için geldiğimizde duyarlı vatandaşlarımız tarafından kan bağış talebi artıyor. Kanın acil değil sürekli ihtiyaç olduğunu vurgulamak amacıyla her 2 haftada bir 2 gün süre ile Kula’da kan bağışları toplamaya devam edeceğiz. Ayrıca Ege bölgesinde en çok ilçelere ulaşarak en fazla oranda kan bağışı toplayan il Manisa’mızdır. Manisa ve ilçelerinde 18-65 yaş arası ve 50 kilogramın üzerindeki vatandaşlarımızın kan bağışlarını topluyoruz. 3 ay süre ile olmak üzere erkekler yılda 4 defa, bayanlar ise yılda 4 ay süre ile olmak üzere 3 defa kan verebilir. Manisa’mızda kan bağış hedefimiz 57 bin ünite kandır. Duyarlı vatandaşlarımız, kanın acil değil, sürekli ihtiyaç olduğunu bilmelerini istiyoruz.” dedi.
Kula Kızılay Şube Başkanı Mustafa Sepet ise, “Bugüne kadar kan bağışında bulunan duyarlı Kulalı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Diğer duyarlı vatandaşlarımızı da kan bağışında bulunmaya davet ediyorum. Kan vermenin sağlık açısından bir sorununun olmadığını uzmanlar açıklıyorlar. Kan vermek vatandaşların sağlığı için daha faydalı bir durumdur.” diye konuştu.
Ayrıca Kızılay Kan Bağış Merkezi aracının yanında organ bağışı standı kuran Kula Toplum Sağlığı Merkezi görevlileri de, bugünden itibaren Kızılay kan bağış merkezi aracının her Kula’ya geldiğinde organ bağışı standını kuracaklarını ve duyarlı vatandaşların bağışlarını beklediklerini söyledi.
YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER