İKİ ASKERİMİZ DONARAK ŞEHİT OLDU 3 ASKERİMİZİN DURUMU AĞIR

İçişleri Bakanlığı  Tunceli-Nazımiye ilçesi Sarıbudak Mahallesi bölgesinde, dün saat 18.30 sıralarında hava şartlarının yağışlı ve soğuk olması sebebiyle 2 askerimiz donarak şehit olduğunu açıkladı.

İKİ ASKERİMİZ DONARAK ŞEHİT OLDU 3 ASKERİMİZİN DURUMU AĞIR
banner628

İçişleri Bakanlığı, operasyon dönüşü askerlerin dinlenmeye çekildiğini ve bu sırada kar yağışının başladığını, Jandarma Özel Harekat timindeki askerlerimizden ikisinin donarak şehit olduğunu açıkladı.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklama da:

“Tunceli'nin Nazımiye ilçesi Sarıbudak Mahallesi bölgesinde, 22 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 06.00'dan itibaren başlanılan "Şehit J.Asb.Çvş. Mehmet Yılmaz Operasyonu" kapsamında 2 JÖH Timi, 26 Ekim 2018 Cuma günü saat 18.30 sıralarında, Tunceli 2'nci JÖH, Tb.K.lığı unsurlarınca icra edilen K/G faaliyeti esnasında, hava şartlarının yağışlı ve soğuk olması nedeniyle 2 personel donarak (hipotermi) şehit olmuştur. Şehit personelin tahliye işlemleri planlanmaktadır.

JÖH timlerinin bulunduğu yüksek rakımlı tepede dün geceden bu yana etkili olan soğuk hava, tipi ve kar yağışından etkilenerek donma tehlikesi geçiren 3 asker helikopterle alınarak Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırılmıştır. Durumu ağır olan 3 askerin tedavisi sürmektedir” denildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2018, 00:28
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER