İDLİP'TE ÇOK SAYIDA ŞEHİDİMİZ VAR

İDLİP'TE ÇOK SAYIDA ŞEHİDİMİZ VAR
banner628
banner601

Bu gece İdlip'ten çok acı haberler geliyor. Twiter da verdiği haberler hep doğru çıkan Ankara Kuşu adlı hesap en az 50 şehidimiz var diye duyurdu. Hatay Valisi Doğan, "İdlib'de rejim kuvvetleri tarafından TSK unsurları hava saldırısına uğramıştır. Bu saldırı sonucu 9 Mehmetçiğimiz şehit olmuştur" dedi. Vali ikinci açıklamasında ise şehit sayısının 22 olduğunu bildirdi. sabaha karşı yapılan açıklama ile şehit sayısı 33 olarak açıklandı. Yaralı sayısı ise 33 olarak verildi. 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve kuvvet komutanları sınırının sıfır noktasında İdlib'deki rejim hedeflerine yönelik gerçekleştirilen harekatı yerinde sevk ve idare etmek için Hatay’a gitti..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen "Güvenlik Zirvesi" sonrasında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Hatay'daki Taktik Komuta Yeri'ne geldi. İdlib'deki rejim hedeflerine yönelik kara ve hava destek vasıtalarıyla gerçekleştirilen harekatı yerinde sevk ve idare eden Bakan Akar, son duruma ilişkin 2. Ordu Komutanı Korgeneral Sinan Yayla'dan brifing aldı. Bakan Akar’ın rejim hedeflerine yönelik kara ve hava destek vasıtalarıyla gerçekleştirilen harekatı sevk ve idare ettiği aktarıldı.
(

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2020, 07:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER