HDP'YE TERÖR OPERASYONU SONRASI SOSYAL MEDYAYA ERİŞİM YOK

HDP'YE TERÖR OPERASYONU SONRASI SOSYAL MEDYAYA ERİŞİM YOK
banner601
HDP'ye başlatılan terör operasyonunda son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Demokratik Toplum Kongresi (DTK), KCK ve 6-8 Ekim olaylarına yönelik soruşturmalar kapsamında ifade vermeye gitmedikleri için aralarında HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu 12 milletvekili gözaltına alındı.
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş tutuklama istemiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevkedildi. 


Yürütülen soruşturmalar kapsamında ifade vermeye gitmeyen HDP Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından, kaldığı otelde gözaltına alındı.

Haklarındaki terör soruşturması kapsamında Ankara'da İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince evinde gözaltına alınan Yüksekdağ ile Önder, soruşturmanın yürütüldüğü Diyarbakır'a getirildi. Adliyeye sevk edilen Yüksekdağ ve Önder'in, savcılıktaki işlemleri sürüyor. 


Sosyal medyaya erişim krizi

HDP’ye yönelik baskından sonra Twitter ve Facebook’a ve WhatsApp’a erişim sağlanamıyor.

Peki Whatsapp'ta neden mesajlar gitmiyor? Facebook ve Twitter'da neden bağlantı yavaş? İlk ve net açıklama Başbakan Binali Yıldırım'dan geldi: Güvenlik açısından zaman zaman bu tür tedbirlere başvurulabilir. Arkadaşlar güvenlik açısından zaman bu tip tedbirlere başvurulabilir. Bunlar geçici tedbirlerdir. Tehlike bertaraf edildikten sonra her şey normale döner.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2016, 06:54
banner600
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER