Havuzlar Öğrencilerle Doldu Taştı

Havuzlar Öğrencilerle Doldu Taştı

Havuzlar Öğrencilerle Doldu Taştı
banner282
Osmangazi Belediyesi tarafından açılan yüzme kursları tamamlandı. 4 dönem olarak düzenlenen yüzme kurslarına 6 bin 700 öğrenci katıldı.
Osmangazi Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Atıcılar, Fatih, Karaman ve Demirtaş yarı olimpik yüzme havuzlarında düzenlenen yaz dönemi yüzme kursları sona erdi. Haziran-eylül tarihleri arasında 4 dönem olarak düzenlenen yüzme kurslarına, yaşları 5 ile 15 arasında değişen toplam 7 bin 600 öğrenci katıldı.
Yüzme bilme seviyelerine göre öğrencilere üç kategoride (yüzme bilmeye, az bilen ve yüzme bilen) uzman yüzücüler tarafından akademik bir eğitim programı uygulandı. Yaz spor okullarına katılarak yüzme öğrenen tüm öğrencilere sertifika verildi. Öğrencilerin dışında 3 bin 350 vatandaş da havuzlarımızdan faydalanarak yüzme programlarına katıldı.
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Osmangazi Belediyesi olarak biz spor tesislerimizde çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın 12 ay spor yapmasını istiyoruz. Yaz döneminde okulların tatil olmasıyla birlikte öğrencilerimizin tatillerini spor yaparak geçirmeleri için çeşitli branşlarda yaz spor okulları düzenledik. Havuzlarımızda toplam 7 bin 600 öğrencimiz yüzme eğitimi aldı. Öğrenciler dışında binlerce vatandaşımız da havuzlarımızdan faydalanarak yüzmenin keyfini çıkardı” dedi.
YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER