HAKAN SAVAŞ: DAR GELİRLİYE ÇÖPLÜĞÜ REVA GÖRDÜLER

İYİ Parti Uşak Merkez ilçe Başkanı Hakan Savaş proje ilk başladığından itibaren hep söyledi hep  karşı çıktı. TOKİ’nin Karaağaç mahallesinde yapacağı konutların eskiden çöplük alanı olduğunu ve büyük tehlike yaratacağını iddia etti. Yetkililer ise hiç duymadı. Belediye eski çöplük alanını TOKİ’ye tahsis etti ve inşaat başladı. Şimdi inşaatlar sürüyor. Ancak binaların gerçekten çöplük alanı üzerine kurulduğu yine Hakan Savaş’ın bizzat çektiği resimler ile ortaya çıktı. Şimdi bu binaların buraya yapılması daha önce meydana gelen Ümraniye’de ki çöp faciasını aklımıza getiriyor.

Şimdi başta çevre ve şehircilik il müdürlüğü ve Uşak Belediyesi olmak üzere bu alana bina yamanının sakıncasının olup olmadığı, metan gazı olup olmadığı ve ileride herhangi bir tehlike arz edip etmeyeceği araştırılmalı ve kamuoyuna bilgi verilmelidir.

ÜMRANİYE DE NE OLMUŞTU
 

1993 yılının 28 Nisan'ında Ümraniye'de Hekimbaşı'nın çöplük olarak kullanılan alanında büyük bir facia yaşandı.İstanbul'un Anadolu Yakası'ndan toplanan çöplerin depolandığı açık arazide, sabah saat 09.30 sıralarında şiddetli bir patlama meydana geldi.Hemen ardından, yanardağdan püsküren lavlar gibi akan binlerce ton çöp, Kazım Karabekir Mahallesi'ndeki derenin kenarında bulunan gecekonduların üzerine kabus gibi çöktü. 11 gecekondunun ortadan kaybolduğu korkunç olayda, büyük bir alanı kaplayan çöpler, tam 39 kişiyi yuttu.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2021, 08:43
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER