Gürültü Avcıları İş Başında

Gürültü Avcıları İş Başında

Gürültü Avcıları İş Başında
banner604
banner601
Gürültü kontrolleri gerçekleştiren Maltepe Belediyesi’ne bağlı ekipler, 2015 yılının ilk 8 ayında gerçekleştirdikleri 239 denetimde, 54 bin lira para cezası kesti.
Maltepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, gürültü kirliliği yaparak, çevreyi ve insanları rahatsız eden işletmelere yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Havalandırma depoları ile eğlence yerlerinden kaynaklanan canlı müzik gürültülerine anında müdahale eden ekipler, canlı müzik için ruhsat başvurusu yapan iş yerlerinde de, düzenli saha denetimleri yapıyor.
Gürültü kirliliğine karşı, teknik personel tarafından gürültü ölçüm cihazı eşliğinde ocak ayından bugüne 239 işletmede gürültü denetimi gerçekleştirildi. Denetimler sonucunda üç işletmeye, toplamda 54 bin 244 lira idari para cezası uygulandı. Gürültü ölçümleri neticesinde, iş yerlerinin gürültü seviyesinin ilgili mevzuatta belirtilen sınır değerleri aşmasının tespiti halinde, iş yerlerine gerekli gürültü azaltıcı tedbirleri alması için süre de veriliyor. Bu süre sonunda tekrar ölçüm yapılarak, gürültü seviyesi tespit ediliyor ve değerlerin üzerinde çıkması durumunda yasal yaptırım uygulanıyor.
banner600
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER