GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
banner282

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı  91. yıl dönümü her İl de olduğu gibi Uşak’ta da Coşkuyla kutlandı.

Bir Eylül Stadyumu’nda yapılan geçit töreni ve çeşitli gösteriler ile devam etti. Bir Eylül Stadyumundaki törenler Uşak Valisi Özdemir Çakacak, Belediye Başkanı Ali Erdoğan ve İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay İsmail Özcan’ın halkın bayramını kutlamasıyla başladı. Törene ayrıca, AK Parti Uşak Milletvekili Nuri Uslu, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Faruk Kurt, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Şişman, Baro Başkanı Rıza Albay, Vali Yardımcıları Ali Galip Saral, Ertuğ Şevket Aksoy, Mustafa Yıldız, İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun ile daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Kemalettin Özkan, törende yaptığı konuşmada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’nin korunması ve yükseltilmesi görevini gençlere verdiğini belirterek, “Bu emanetle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe olan inanç ve güvenini göstermiştir. Devletimiz, milletimiz ve ailelerimiz gençlerimizin en iyi şekilde yetişmesi için özveride bulunmaktadır. Davamız Büyük; en medeni ve müreffeh millet olarak varlığımızı yükseltmektir. Bu yalnız kurumlarında değil düşüncelerinde temelli bir inkılap yapmış olan büyük Türk Milletinin dinamik idealidir, diyor Ulu Önder. Bu ideal en kısa zamanda kavramak için, fikir ve hareketleri beraber yürütmek mecburiyetindeyiz. Bu teşebbüse başarı ancak sürekli ve planlı çalışmakla mümkün olacaktır” dedi.

Konuşmaların ardından törenler resmigeçitle devam ederken, lise öğrencileri tarafından hazırlanan gösteriler büyük ilgi gördü.

Yaklaşık iki saat süren tören Uşak Valisi Özdemir Çakacak’ın ve protokol üyelerinin görev alan öğretmen ve öğrencileri tebrik etmesiyle sona erdi.

 

banner563
 

 

 

 

YORUM EKLE
banner564
SIRADAKİ HABER