GEDİK PİLİÇ'İN FETÖ'YE PARA AKTARDIĞI İDDİALARI ASILSIZ

Uşak'ın en büyük firması ve Türkiye'nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan Gedik Piliç'in Paralel Yapı'nın hakimi olarak lanse edilen Mustafa Başer'e para aktarıldığı iddiaları ile ilgili olarak Ulusal basında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Hakimin Anne baba ve kardeşinin tavuk üreticisi oldukları ve ödenen paraların tavuk parası olduğu ortaya çıktı.

GEDİK PİLİÇ'İN FETÖ'YE PARA AKTARDIĞI İDDİALARI ASILSIZ
banner282
 Cumartesi günü Yeni Şafak, Star, Takvim gibi bir çok gazetede Uşak’ın en büyük firması ve Türkiye’nin en büyük 500 Büyük Kuruluşu arasında yer alan Gedik Tavukçuluğun Fetö’ye para aktardığı iddiası yer aldı. Haber ilk olarak Yeni Şafak Gazetesi tarafındna yapıldı ve diğer gazete ve internet siteleri tarafından yayına konuldu. 
İddialara göre Gedik Piliç 2008-2015 yılları arasında Paralel yapı operasyonu ile tutuklanan Eşmeli Hakim Mustafa Başer’in ailesine 1,6 milyon TL para aktarmakla suçlanıyor, ve Fetö’nün Altın yumurtlayan tavuğu olarak lanse ediliyor. Haber ilk okunduğunda Gedik Piliç Fetö’ye para katarmış hakime para aktarmış imajı veriyor.
Ancak gazete Mustafa Başer’in ailesinin ne iş yaptığına hiç değinmemiş. 
Ailenin ne iş yaptığını araştırma gereksinimi görmemiş.

İŞİN ASLI NE

Hakimin annesi babası ve kardeşinin tavuk çiftlikleri var. Gedik piliç ve başka bir firmaya daha fason piliç üretimi yapıyorlar. Gedik Piliç Müstahsil makbuzu karşılığı ürettirdiği ürünlere banka üzerinden ödeme yapmış her şey resmi. Onun dışuında herhangi bir alışveriş yok.
  Gedik Piliç ten Mustafa Başer'e giden tek kuruş yok. Masa başından haber yapınca işte böyle Uşak'ın en büyük firması karalanıyor Gedik Piliç milyonluk tazminat davası açmaya hazırlanıyor. Mustafa Başer'in ailesi de 450 civarından üreticiden bir kaçı sadece. Sözü edilen vakıf ta helal kesim sertifikası veren vakıf. MASAK'ın para trafik raporları doğru ancak bu raporlarda paranın ne için ödendiği yazıyor mu onu bilmiyoruz. Gazete tarafından da ama karşılığında ne alışverişi yapıldığı araştırılmadığı için masa başından yapılan haberler böyle faciaya neden oluyor maalesef. Gedik Piliç Türkiye’nin ilk 500 firması içinde yer alıyor 1300 kişiyi fabrikada istihdah ediyor 450 den fazla üretici bayi ve 750 ye yakın kümes ağlarıyla yaklaşık 40 bin kişiye direk yada dolaylı iş imkanı sağlıyor.
Mustafa Başer’in ailesi hala tavuk üretimine devam ediyor. Gedik Piliç’in 2008 den itibaren bu aileye ürettikleri tavuk için ödediği para da gazetenin iddia ettiği gibi 1,6 Milyon TL değil 2,7 TL civarında .

Gazetenin haberinde adı geçen ve 68 Bin lira ödeme yapıldığı sözü edilen Vakıf ise Helal Sertifikası veren Kuruluş. Bu kuruluşun gözlemcisi hala Gedik Piliç’te çalışıyor ve kesim süresince de kesimcilerin başında bekliyor. Diğer adı ile Müşahitlik yapıyor. Maaşını da Gedik Piliç’den değil bu vakıftan alıyor.
Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Gedik Piliç’in Sahibi Osman Gedik konu ile ilgili olarak hukuki süreci başlattıklarını Avukatları vasıtasıyla Tekzip ve mahkeme sürecinin devam ettiği söyledi. Osman Gedik Başer Ailesinin 2008 yılında beri üreticileri olduğunu Anne baba ve kardeşe toplamda 2,7 Milyon TL civarında ürettikleri tavuk karşılığında ödeme yapıldığını ödemelerin Müstahsil belgeleri karşılığı banka üzerinden yapıldığını söyledi. Osman Gedik şimdiye kadar bu konuyla ilgili herhangi bir soruşturma soruşturma geçirmediklerini yasa dışı hiçbir oluşuma asla destek vermelerinin söz konusu olamayacağını sözlerine ekledi.
Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2016, 20:22

Kazım ŞEN

YORUM EKLE
YORUMLAR
erkan
erkan - 4 yıl Önce

insanların hayatını karalamak bu kadar basit olmamalı.cezaları neyse çekmeli..uşağın ve ege bölgesinin en büyük tavuk firmasına karalamak bu kadar ucuz olmamalı.iktidarın vesayeti altındakiler vicdanlarının sesini dinlemeli..

banner534
SIRADAKİ HABER