GEDİK MESLEK YÜKSEKOKULU AÇILIYOR

GEDİK MESLEK YÜKSEKOKULU AÇILIYOR

GEDİK MESLEK YÜKSEKOKULU AÇILIYOR
banner282

1994’te kurulan ve bugüne kadar pek çok eğitimi tesisi inşa ederek devlete bağışlayan Gedik Eğitim Vakfı, İstanbul Pendik’te Gedik Meslek Yüksekokulu’nu 2010-2011 Eğitim Öğretim yılında faaliyete geçiriyor. Gedik Meslek Yüksekokulu, Vakfın yakın gelecekte hayata geçirmeyi planladığı Gedik Üniversitesi’ne giden yolda atılan önemli bir adım teşkil ediyor.

 

Gedik Eğitim Vakfı bünyesinde faaliyet gösterecek Gedik Meslek Yüksekokulu, 2010-2011 Eğitim Öğretim yılında ilk öğrencilerini alacak ve Türkiye’de en çok ihtiyaç duyulan alanlarda dünya standartlarında mesleki bilgiye sahip, donanımlı uzmanlar yetiştirecek. Okulda bu yıl açılacak programlar şunlar:

 

  • Kaynak Teknolojileri
  • Mekatronik
  • Tahribatsız Muayene (NDT)
  • Dış Ticaret
  • Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası

 Bu yıl 590 öğrenci alınması planlanan okulda tam burslu ve % 50 burslu öğrencilere toplamda 338 kişilik kontenjan ayrıldı.

 Gedik Holding’in sanayi ve yatırım sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlerinin stratejik çözüm ortaklığı ile faaliyet gösterecek okul, öğrencilere staj ve uygulamalı eğitim konusunda geniş imkanlar sunacak, başarılı öğrencilere Holding bünyesinde çalışma fırsatı tanınacak.

 Mesleki eğitimin önemine ve ara eleman konusunda Türkiye’deki ihtiyaca dikkat çeken Gedik Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Prof. Dr. İsmail Peker, Türkiye’de diplomalı insan sayısı hızla artarken, var olan işi yapacak teknik eleman bulmakta sıkıntı çekildiğini belirtiyor.

 Prof. Dr. İsmail Peker  “Biz modern teknik bilgi ile donanmış, önemli yurt içi ve yurt dışı projelerde çalışacak teknik elemanlar yetiştirmek istiyoruz. Yalnız teknik branşlarda değil, Dış Ticaret, Menkul Değerler ve Sermaye Piyasası programları ve açmayı düşündüğümüz diğer programlarda da aynı şekilde uygulamaya ağırlık vereceğiz. İş dünyasının isteklerini yakından biliyoruz ve öğrencilerimizi buna göre eğiteceğiz” dedi.

 Prof. Dr. İsmail Peker Gedik Meslek Yüksekokulu’nun ilgili mesleklerindeki gelişmeleri takip eden, zaman yönetimini bilen, yabancı dile hakim uzmanlar yetiştirerek Türkiye’ye kazandıracağını sözlerine ekledi.

 

YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER