Esnafın İntiharında Sır Perdesini Aralayan Mektup

Esnafın İntiharında Sır Perdesini Aralayan Mektup

Esnafın İntiharında Sır Perdesini Aralayan Mektup
banner282
Bursa’nın İnegöl ilçesinde intihar eden esnafın iş yerinde el yazısı ile kaleme alınmış bir mektup bulundu.
Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz hafta kendisine ait iş yerinde ailesi tarafından ölü bulunan Bayram Kömürcü’nün (52) intihar ettiği kesinleşti. Kömürcü’nün ölümünü şüpheli bulan Cinayet Masası ekipleri, çok yönlü soruşturma başlattı. Emniyet ekipleri, intihar olayının gerçekleştiği mağazada yaptıkları incelemede çelik kasada Kömürcü’nün kendi el yazısı ile yazdığı bir mektup buldu. İntihar eden Kömürcü’nün borçlarını ödemek için piyasadan borç bulmaya çalıştığı ve kendilerine galericilik süsü veren bir şebekenin ağına düştüğü öğrenildi. Şebekenin kendisine ulaşan ve ekonomik sıkıntılar yaşanan kişilere ellerinde bulunan araçları piyasa değerinin çok üzerinde satarak tefecilik yaptığı belirlendi. Bayram Kömürcü’nün 5 yıla yakın süredir bu tür alışverişlerle kendilerine galericilik süsü veren tefecilere 5 milyon TL ödediği iddia edilirken, savcılığın sahte galericilerin araç satışları ile ilgili inceleme başlatmaya hazırlandığı öğrenildi.
Kömürcü Ailesi’nin ileri gelenleri yaptıkları açıklamada, “Acımızı yaşıyoruz. Bayram Kömürcü ailemiz için çok önemli bir kayıptır. Merhumu bu uçuruma itenler kimse ortaya çıkarılmalarını umuyoruz” dediler.
Kömürcü’nün kendi el yazısı ile yazdığı intihar mektubunun üst kısmında “Galericilik adı altında tefecilik yapanlara olan borçlarım” notunu düştüğü, tefecilere olan borçlarını tek tek kaleme aldığı ve mektubun son kısmında ise düştüğü tuzağın ayrıntılarına yer verdiği öğrenildi.
YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER