Eskişehir’de Gaziler Günü Yemeği Düzenlendi

Eskişehir’de Gaziler Günü Yemeği Düzenlendi

Eskişehir’de Gaziler Günü Yemeği Düzenlendi
banner601
Eskişehir Valiliği ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Eskişehir İl Müdürlüğü tarafından, Gaziler Günü dolayısıyla yemek düzenlendi.
Öğretmenevi’nde tertip edilen yemeğe, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna ve eşi Pervin Tuna, Garnizon Komutanı Hava Korgeneral Mehmet Şanver ve eşi, vali yardımcıları, Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sultan Murat Aydın, İl Müftüsü Niyazi Ersoy, gaziler ve yakınları katıldı. Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından yemeğe geçildi. Daha sonra İl Müftüsü Niyazi Ersoy öncülüğünde eller semaya açılarak yemek duası ve şehit olan askerler için Fatiha okundu.
“ASKERLİĞİ PEYGAMBER OCAĞI OLARAK BİLEN MİLLETİMİZ ÖLÜRSE ŞEHİT, KALIRSA GAZİ OLACAĞINA İNANIR”
Yemekte konuşan Vali Tuna, kalbi vatan sevgisiyle çarpan bu muhterem topluluğun milletin güzel hislerini gayriihtiyari hatıra getirdiğini belirterek, “Acaba bizden başka hangi millet askerlik hizmetine adeta düğüne gider gibi gider? Türk genci gibi asker ocağına davulla, zurnayla uğurlanan kaç millet daha vardır? Askerliği peygamber ocağı olarak bilen milletimiz ölürse şehit, kalırsa gazi olacağına inanır. Şehitlik ve gaziliğin değerler dünyamızdaki iki nadide güzellik olduğunun idrakiyle, devletimizin özellikle son yıllardaki şehit yakınları ve gazilerin haklarında iyileştirmeye yönelik çalışmalar yapması bu hususta sevindirici gelişmelerdir. Sizin keder ve sevincinizi paylaşmak, Eskişehir Valiliği olarak bizim için ayrı bir onurdur” ifadelerini kullandı.
Konuşmanın ardından Vali Tuna ve Hava Korgeneral Mehmet Şanver, yemeğe katılan gazilerin masalarını tek tek gezdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER