Erürker; “1 Kasım’da Şer Odaklarına Osmanlı Tokadını İndireceğiz”

Erürker; “1 Kasım’da Şer Odaklarına Osmanlı Tokadını İndireceğiz”

Erürker; “1 Kasım’da Şer Odaklarına Osmanlı Tokadını İndireceğiz”
banner628
banner601
AK Parti Aydın Milletvekili Adayı Hakan Çağlar Erürker, Kars Antlaşması’nın 94. Yıldönümünü kutlayarak bu vesileyle Kazım Karabekir Paşa ile şehit ve gazileri yad etti.
AK Parti Aydın Milletvekili Adayı Hakan Çağlar Erürker, AK Parti Milletvekili Adayları ve İl Teşkilatı ile birlikte, AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen STK buluşmasında, Meslek Odaları ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileriyle görüştü. Karşılıklı istişarelerin yapıldığı toplantıda sivil toplum kuruluşları ile meslek odalarının çalışmaları ve karşılaştıkları sorunlar ele alındı.
Çalışmalarına Efeler ilçesinde devam eden AK Parti Aydın Milletvekili Adayı Hakan Çağlar Erürker, düzenlenen yemekli programda muhtarlarla bir araya geldi. Muhtarların sorunlarının dinlendiği toplantıda konuşma yapan Hakan Çağlar Erürker, Türk Milletinin kaderinin yazıldığı Kurtuluş Savaşı’nda alınan zaferlerden birisi olan ve doğu sınırlarımızın tescillendiği Kars Antlaşmasının 94. Yıldönümünü kutladı. Geçmişte milletimize karşı düşmanlık besleyen şer odaklarının cevabının verildiğini ve yine bugün de Türkiye’ye ihanet edenlere 1 Kasım günü sandıkta Osmanlı tokadının indirileceğini söyleyen Hakan Çağlar Erürker’in konuşması şu şekildedir:
“Bu gün 13 Ekim. Kazım Karabekir Paşa komutasındaki ordumuzun Doğu Cephesinde kazandığı zafer üzerine TBMM Hükümeti’nin Ermenistan, Gürcistan ve Azerbaycan ile 1921 yılında Kars Antlaşması’nı imzaladığı ve Doğu Cephemizde Kurtuluş Savaşı’nın sona erdiği gün. 17 Mayıs 1639’da Kasr-ı Şirin Antlaşması’ndan 282 yıl sonra Ülkemizin doğu sınırlarının bir kez daha tescillendiği tarih. Başta Cephe komutanımız Kazım Karabekir Paşa olmak üzere tüm Şehit ve Gazilerimizin ruhu şad olsun. Tarihten ders almayanların saldırı ve ihanetlerinin zirveye çıktığı bugünlerde ve gelecekte sizleri unutmayacağız, emanetiniz olan bu aziz yurdumuzu gözümüz gibi koruyacağız. Bütün bunlarla birlikte Türkiye’yi terör örgütlerinin operasyon alanına çevirmek isteyenler, Türkiye’den bir Irak bir Suriye çıkarmak hevesine kapılanlar şunu iyi bilsinler ki; Türkiye 70, 80 yıllık bir geçmişi olan, sınırları masa başında cetvelle çizilen bir devlet de değildir. Bu Millet, kanlarıyla Aziz kıldığı bu mukaddes toprakları yolda bulmamıştır. Türkiye 2000 yıllık Devlet geleneğinin üzerinde oturmaktadır. Milleti olan bir devlettir. Tüm bu şer odaklarına gereken cevabı Ordumuz, Polisimiz, Milli istihbaratımız alanda vermektedir. İlerleyen süreçte tüm bu karanlık güçlere Türkiye’ye ihanetin bedeli, Türkiye’ye düşmanlığın faturası misliyle ödettirilecektir. Feraset sahibi Aziz Milletimiz de 1 Kasım’da duruşunu gösterecek, bu şer güçlere Osmanlı tokadını sandıkta indirecektir. Milletimiz 2002 yılında AK Parti ile çıktığı Büyük Türkiye yolculuğuna güvenle, istikrarla devam edecektir“
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER