Erbay’ın Bir Öğrencisi Daha Konservatuvarı Kazandı

Erbay’ın Bir Öğrencisi Daha Konservatuvarı Kazandı

Erbay’ın Bir Öğrencisi Daha Konservatuvarı Kazandı
banner628
Bu yıl 50. sanat yılını kutlayan Eskişehirli hoca-şef ve bestekarı Hüseyin Erbay’ın bir öğrencisi daha Devlet Türk Müziği Konservatuvarını kazandı.
Koronun başarılı öğrencilerinden Bahar Tunçol geçtiğimiz ay yapılan Afyon Kocatepe Üniversitesi Türk Müziği Konservatuvarı sınavında başarılı olarak 56 kişi içinde 6’ncı olarak konservatuvara girme hakkı elde etti. Konservatuvara alınacak 13 kişi arasına girme başarısını gösteren Bahar Tunçol, "2 yıldan beri Odunpazarı Halk Eğitim Merkezi Türk Sanat Müziği Korosuna devam ediyorum. Geçtiğimiz ay yapılan konservatuvar sınavını kazanarak bölüme kayıt hakkı elde ettim. Bu başarımda değerli hocam Hüseyin Erbay, Yardımcısı Figen Alkılıçgil ve Udi Zeki Emek ile tüm diğer koro arkadaşlarımın büyük katkıları oldu. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. İnşallah okulumu başarı ile tamamlayıp onların yüzünü güldüreceğim. Bu arada korom ile irtibatımı hiç kesmeyerek zaman zaman çalışmalarına ve konserlerine katılacağım. Gelecekte koronun gurur kaynaklarından biri olacağım" dedi.
Hüseyin Erbay ise 40 yıldır Eskişehir’de bir konservatuvar gibi çalıştıklarını belirterek şöyle konuştu,
"TRT’ye, Devlet Türk Müziği Korolarına, Devlet Türk Müziği Konservatuvarlarına 10’a yakın öğrencim girme başarısını gösterdi. Bahar da koromuzun bu başarılarına bir yenisini daha ekledi. Kendisinin candan kutlarım. İnşallah gelecekte çok iyi bir sanatçı olur ve gerek Eskişehir, gerek koro ve hoca olarak hepimiz onur ve gurur duyarız"
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER