ENGELLİLER İÇİN ŞOV VAR İCRAAT YOK

3 Aralık Dünya Engelliler gününde herkes Valiliğinden belediyesine, Üniversitesinden Sivil toplum kuruluşlarına herkes engelli dostu oluverdi, Ancak şov var icraat yok.

ENGELLİLER İÇİN ŞOV VAR İCRAAT YOK
banner282
 3 Aralık Dünya Engelliler gününde herkes Valiliğinden belediyesine, Üniversitesinden Sivil toplum kuruluşlarına herkes engelli dostu oluverdi ve engelliler akıllara geldi. Çeşitli etkinlikler ve şovlarla engelliler haftası kutlandı.

Peki geçekte engelliler için ne kadar duyarlıyız. Örneğin günlerdir çalışmayan ve belediye yetkililerine bildirilmesine rağmen Vali konağı yanında bulunan alt geçit’in asansörü niçin çalışmıyor? Belediye yetkilileri niçin ilgilenmiyor. Usak.tv ye arayan ve asansörün çalışmadığını bildiren bir engelli yakını defalarca Uşak Belediyesini arayıp asansör’ün çalışmadığını bildirmelerine rağmen sonuç alamadıklarından şikâyetçi.

Yine caddelerde görme engelliler için yapılan engelli yolları tabela ve araçlar tarafından işgal ediliyor ancak kimse ses çıkarmıyor.

Biz diyoruz ki bu işler belediye önünde orda burada tören düzenleyip şov yapmakla engellilere sahip çıkmış olmuyorsunuz. Örneğin Belediye önündeki etkinlikte görme engelli olan Belediye başkan yardımcısı Hakan Uludağ gözleri kapalı belediyeden anıt önüne kadar bir yürüse o zaman engellilerin yaşadığı sorunları daha iyi görürü diye düşünüyoruz. Çünkü Zabıta kendisine bağlı ve o zaman zabıtanın daha duyarlı davranması için çaba serf eder.

 Umarız Valilik önünde bulunan alt geçitin asansörü de en kısa zamanda yapılır ve engelliler rahata kavuşur. Ayrıca vatandaşlarımızı da Engelli park alanlarına araçlarını park etmeme konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. 


Kazım ŞEN

YORUM EKLE
YORUMLAR
ibrahim
ibrahim - 4 yıl Önce

insanlarımızın beyinleri engelli.bu engelli beyinler eğitilirse sonuç alınır.kişi görme engelli o kimseye çarpmamaya gayret ediyor,fakat beyni engelli vatandaş görme engelli arkadaşa çarpıyor.sonunda iyi öğrenmişler pardon demeyi.onu öğreneceğine yolda dikkatli yürümeyi,telefonla konuşmamayı öğren.

Mehmet İnce
Mehmet İnce - 4 yıl Önce

valilik binasının halk girişine asansör yapılsın diye mücadele eden memur yılmaz a soruşturma açmışlar ve ceza vermişlerdi. çünkü asansör yalnız protokol girişine yapılabilirmiş.

Ali
Ali - 4 yıl Önce

esasen şaşılacak birşey yok. ibrahim çok güzel tespitlerde bulunmuş. el elin eşeğini türkü çağırarak ararmış. yetkililerin yeterince umrunda olmadığı için işte ancak bu kadarını yapabiliyorlar. asansörler bozuk, yol kılavuzları araç işgalinde, kaldırım rampaları bir tekerlekli sandalyenin çıkamayacağı kadar yüksek.. hele şehir içi toplu taşıma araçları tam bir facia! her şeyi değiştirdiler, bir yenilik yapıp kentkart getirdiler ama o araçları fiziklsel imkanları yetersiz kişilerin kullanmasını sağlayacak tek bir iyileştirme dahi yapmadılar. onca hat sahibine zorla araç değiştirttiler ama bir Allah'ın kulu da yetkili olarak çıkıp hazır bu değişim yapılıyorken engelli dostu araçlar tercih edilsin biz de teşvik edelim, işi kolaylaştıralım demediler! peki niye? kafaları engelli de ondan. i̇brahim arkadaşa saygılar.

banner534
SIRADAKİ HABER