Emniyet Müdürü İş Yeri Zarar Gören Esnafı Ziyaret Etti

Emniyet Müdürü İş Yeri Zarar Gören Esnafı Ziyaret Etti

Emniyet Müdürü İş Yeri Zarar Gören Esnafı Ziyaret Etti
banner628
Muş Emniyet Müdürü Ahmet Cemal Çalışkan, Ankara’daki patlama nedeniyle yapılan basın açıklaması sonrasında çıkan olaylarda iş yeri hasar gören esnafı ziyaret ederek ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti.
Muş Emniyet Müdürü Ahmet Cemal Çalışkan, KESK Muş Şubeler Platformu’nun Ankara’daki bombalı saldırıya tepki göstermek amacıyla düzenlediği basın açıklamasından sonra bir grubun sloganlar atarak yürüyüş yapmasıyla çıkan olaylarda iş yeri zarar gören esnafı ziyaret etti. Eylemcilere TOMA ile yapılan müdahale esnasında iş yerlerinin camları kırılan esnafa ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulunan Emniyet Müdürü Çalışkan, istenmeyen bir olayın olduğunu ve bundan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Yapılan tüm uyarılara rağmen grubun dağılmamasına mecburen müdahale etmek zorunda kaldıklarını ifade eden Çalışkan, “Olmaması gerekirdi, yapacak bir şey yok. Adamlara durun, yapmayın, etmeyin, yalvardık yakardık, olması en son müdahale etmek zorunda kaldık. Tartışma yukarıda başladı, ama buralarda mecburen müdahale etmek zorunda kaldık. Çünkü ne yapacakları belli değildi” dedi.
İş yerinin camları kırılan esnaflardan Seçai Bulakçıbaşı ise, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, meydana gelen zararın hiçbir öneminin olmadığını belirterek, “Can sağ olsun, tek temennim insanlara bir şeyin olmamasıdır” ifadelerini kullandı.
Müdahale esnasında iş yerinin camları kırılan ve malzemeleri zarar gören Sinan Polat ise, “Herhangi bir talebimiz yok, böyle bir talebimizin olması da mümkün değil. Ülkenin şu an içinde bulunmuş olduğu ortamda biz bu kadar az zararla atlatabiliyorsak ne mutlu bize. Devletimizin, milletimizin canı sağ olsun” şeklinde konuştu.
Esnaflar, İl Emniyet Müdürü Çalışkan’ın yaptığı ziyaretinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek çay ikram ettiler. Emniyet Müdürü Çalışkan ise esnafla sohbet ederek sık sık ziyaretlerde bulanacağını kaydetti.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER