Edirne Belediyesi Ve Başkan Gürkan’a Övgü

Edirne Belediyesi Ve Başkan Gürkan’a Övgü

Edirne Belediyesi Ve Başkan Gürkan’a Övgü
banner604
banner601
Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Eşitlik ve Ayrımcılıkla Mücadele Komisyonu Başkanı ve CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan, Edirne Belediye Başkanı Gürkan ve personeline kadınlara verdiği destek dolayısıyla teşekkür etti.
Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Bütçeleme Çalışmalarında, 11 pilot ilden biri olan Edirne Belediyesi, yaptığı başarılı projelerle adından bahsettirmeye devam ediyor. Türkiye’de birçok belediyeye örnek olan Edirne Belediyesi’ne bir övgü de Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Eşitlik ve Ayrımcılıkla Mücadele Komisyonu Başkanı ve CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan’dan geldi. Bilgehan, teşekkür mailiyle Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ve Edirne Belediyesi personelini tebrik etti.
Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan, şu ifadelere yer verdi: "Önceki gün Ankara’da gerçekleştirilen ‘Birleşmiş Milletler Kadınların İnsan Haklarının Geliştirilmesi Ortak Programı’ toplantısını yakından takip ettim. Sabancı Vakfı ve birçok bakanlık tarafından desteklenen ve amacı toplumsal cinsiyet eşitliği politikalarını yerel düzeyde yaygınlaştırmak olan bu programa Edirne Belediyesi olarak yaptığınız önemli katkıları da memnuniyetle öğrendim. Avrupa’ya açılan kapımız olan, birçok medeniyete ve kültüre ev sahipliği yapmış olan Edirne’ye milletvekilliğinizden sonra belediye başkanı olarak da verdiğiniz önemli katkıların yanı sıra uluslararası normlar çerçevesinde kadınların insan haklarını geliştiren bu projeye verdiğiniz desteği, Edirne’nin ilk kadın otobüs şoförü Sibel Hanım, kadın ve erkeğin kalıplaşmış toplumsal rollerini yıkan varlığı ve yarına dair var olan yeni umutlarıyla anlatmış oldu. Edirne Belediyesi olarak, kadınların toplumsal hayattaki rollerini artırabilmek ve bu yolla da ülke kalkınmasına katkı sunabilmek için hayata geçirdiğimiz ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Yerel Eylem Plan’ ve belediyeniz bünyesinde kurduğunuz ‘Eşitlik Birimi’ hakkında bilgilenmiş olmaktan mutluluk duydum. Bu itibarla, Edirne yerelinde kadın, erkek eşitliğini sağlama noktasında çaba gösteren tüm belediye çalışanlarına sizin nezdinizde teşekkürlerimi iletiyorum. Partimiz kuruluşunun 92. yılında hem Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili hem de Avrupa Konseyi Parlamenter Meclis Eşitlik ve Ayrımcılıkla Mücadele Komisyonu Başkanı olarak sizleri içtenlikle kutluyor, kadınların daha özgür ve mutlu olduğu bir şehir yaratmak için yaptığınız değerli çalışmaların tüm belediyelere örnek olmasını diliyorum. Saygılarımla"
banner600
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER