DOKTOR YARALI HAYVANLARA SAHİP ÇIKIYOR

Uşak Tabip Odası Başkanı Memiş, kurduğu barınakta veterinerler ile doğada yaralı bulunan hayvanların bakımını yapıyor daha sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne teslim ediyor

DOKTOR YARALI HAYVANLARA SAHİP ÇIKIYOR
banner628
 Dr. Memiş: "Hastanedeki işimi bitirdikten sonra barınağa geliyorum çünkü burada da beni bekleyen canlıların olduğunu biliyorum" 

- Uşak Devlet Hastanesi'nde görev yapan Dr. Adnan Memiş, mesai saatlerinde hastalarına, sonrasında ise kurduğu barınakta yaralı hayvanlara bakıyor.
 Uşak Tabip Odası Başkanı Memiş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hayvan sevgisinin çocukluktan kalan bir tutku olduğunu, hayatı boyunca hayvan beslediğini ifade etti.
Bölgede canlı bir yabani hayat bulunduğunu, sıklıkla yaralı hayvan ihbarında bulunulduğunu, bu hayvanların tedavileri veterinerler tarafından yapılsa da uzun süreli bakımlarını yapacak merkez olmamasının sıkıntı yarattığını anlatan Memiş, bu ihtiyacı karşılamak üzere arazisi üzerine yaklaşık 2 ay önce rehabilitasyon barınağı inşa ettiğini bildirdi. 
Uşak Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne bağlı veterinerlerin müdahale ettiği hayvanların tedavilerinin ardından barınağa getirildiğini kaydeden Memiş, buradaki özel bakım sonrası sağlıklarına kavuşan hayvanları müdürlük yetkililerine teslim ettiğini dile getirdi.
Memiş, şöyle konuştu:
"Yaklaşık iki dönümlük araziyi hayvanlar için ayırdım. Sahipsiz, güçten düşmüş, hasta, yaralı veya kaza geçirmiş hayvanların bakımını üstlendim. Burada oluşturduğum barınak tarzı rehabilitasyon merkezinde hayvanların bakımını ve veteriner arkadaşlarla tedavisini yapıyoruz. Benim hayvan sevgimi bilen çevredekiler de sokakta buldukları yaralı hayvanları bahçeme bırakıyorlar. Elimden geldiği sürece sahipsiz hayvanlara sahip çıkacağım. Bu işi menfaat gözetmeksizin insani ve vicdani sorumlulukla yapıyorum. Hastanedeki işimi bitirdikten sonra barınağa geliyorum çünkü burada da beni bekleyen canlıların olduğunu biliyorum." 
Hazır mama ile beslediği hayvanlara bazen özel yemekler de yaptığını, hayati yaraları bulunan hayvanlar için hassas tedavi programları uyguladıklarını vurgulayan Memiş, barınakta baykuş, şahin, saka, atmaca, leylek ve keklik gibi hayvanların da bakımını yaptığını söyledi. 
Uşak Veteriner Hekimler Odası Başkanı Özgür Uğur ise Dr. Memiş'in kurduğu rehabilitasyon barınağı sayesinde çok sayıda hayvana yaşama fırsatı verdiklerini, doğal hayatın korunmasına katkı sağladıklarını dile getirdi.
Doğa Koruma ve Milli Parklar Uşak Şube Müdürü Hüseyin Tekin de yılda yaklaşık 50 yaralı hayvan ihbarı aldıklarını, veterinerlerin tedavisini yaptığı hayvanların doğaya yeniden salınması öncesi sağlıklarını kazanmaları için bir merkeze ihtiyaç duyduklarını belirterek, Dr. Adnan Memiş'in kurduğu barınak sayesinde doğaya salınan hayvan sayısının arttığını ifade etti.
Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2016, 11:47
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER