DİSK Emekli Sen’den Barış Çağrısı

DİSK Emekli Sen’den Barış Çağrısı

DİSK Emekli Sen’den Barış Çağrısı
banner282
DİSK Emekli Sen Eskişehir Şube Başkanı Suat Başaraner, bu topraklarda hiç kimsenin ölmesini istemediklerini, barışın tarafında olduklarını söyledi.
Görevlerinin insanların öldürülmesine seyirci kalmak değil, insanları yaşatmak olduğunu belirten DİSK Emekli Sen Şube Başkanı Suat Başaraner, "Öyle görülüyor ki sadece ölüm ve kan üzerinden politik kazanç sağlamanın peşindeler. Her yerde ve her koşulda söylüyoruz: ‘Savaş, ölüm, acı, gözyaşı ve yıkım demektir" dedi.
Savaşın seçim sonrası birdenbire alevlenerek yükselmesinin nedenini artık herkes anladığını öne süren Başaraner, “Nereden acı bir haber gelse, nereden gencecik insanların ve üstelik artık çocukların tabutları gelse, nerede oğlunun, eşinin, yeğeninin, arkadaşının tabutuna sarılıp çaresizlik içinde gözyaşı döken insanlar görsek, yüreklerimiz bir kez daha acı ile burkuluyor. Bunun nedeni, kendi çocuklarını bedelli askerlik ve çürük raporlarıyla askere göndermeyip yoksul çocuklarının tabutlarını siyasi kürsüye çevirmek isteyenlerdir. Savaş sürdükçe kan ve gözyaşı akmaya devam edecek. Akan kan ve gözyaşlarını durdurmanın tek çaresi savaşı derhal durdurmaktan geçmektedir” diye konuştu.
YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER