Direksiyon Başındaki Saliha Nine Görenleri Şaşırtıyor

Direksiyon Başındaki Saliha Nine Görenleri Şaşırtıyor

Direksiyon Başındaki Saliha Nine Görenleri Şaşırtıyor
banner282
Aydın’ın Çine İlçesi’ne bağlı Hallaçlar Mahallesi’nde yaşayan 78 yaşındaki Saliha Yavaş sempatik tavırları ve yaşam şekli ile görenleri şaşırtıyor. İyi bir şoför olan Saliha Nine kendisine ait minibüsü ile özgürce yaşamanın keyfini çıkarıyor.
Köyde yaşadığı için kıyafeti ve yaşam şeklini hiç değiştirmeyen ancak kafasını değiştirip sürekli yenilikten ve kendini yenilemekten yana olan Saliha Yavaş, yaklaşık 40 yıldır araç kullandığını söyledi. Bir Türk kadını olarak Almanya’da işçi olarak çalıştığı sıralarda kız çocuklarını motor kullanırken gördüğünü ve ‘benim ne eksiğim var’ diyerek bu işe giriştiğini belirten Saliha Yavaş, “Hemen ehliyet kursuna yazılıp 1977 yılında ehliyetimi aldım. Böyle ayağımda şalvarımla başımda örtümle gidiyorum. Bazen beni gören çocuklar önüme geçiyor. Nene senin ehliyetin var mı diye soruyorlar. Ben Almanya’da yaşadım. İki yıl Türkiye’ye kendim gelip gittim, deden ehliyeti yoktu” dedi.
Sempatik tavırları ve konuşması ile herkes tarafından sevilip takdir gören Saliha Nine, kadınların araç kullanmasını köylerde yaşayanların da mutlaka motor sürmesini bilmesi gerektiğini söyledi. Daha önce de kendisini araç kullanırken görüp şaşıran ve görüntüsünü çekip internete verdiklerini ve herkesin kendisini bu nedenle tanıdığını belirten Saliha Yavaş, çevresindeki tüm kadınlara ehliyet almaları ve araç kullanmaları konusunda tavsiyede bulunup cesaretlendirdiğini ifade etti.
YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER