Deniz Harp Okulu Öğrencileri Samsun’da

Deniz Harp Okulu Öğrencileri Samsun’da

Deniz Harp Okulu Öğrencileri Samsun’da
banner628
banner629
TCG İskenderun gemisi ile Samsun’a gelen Deniz Harp Okulu Komodoru Deniz Kurmay Kıdemli Albay Ayhan Gedik ve öğrencileri Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Daha sonra öğrenciler kısa bir yürüyüş yaptılar.
İstanbul’dan ilk olarak Ereğli ve Sinop limanına gelen ve bugün de Samsun limanına demirleyen TCG İskenderun gemisindeki Deniz Harp Okulu 2’nci sınıf öğrencileri sabah Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktıktan sonra kendilerini Atatürk Bulvarı üzerinde bekleyen otobüslerine kadar, ‘Her şey vatan için’, ‘Vatan sana canım feda’, ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ sloganlarıyla uygun adım yürüdüler.
Samsun’a geliş sebeplerini açıklayan Eğitim Filotillası Komodoru Deniz Kurmay Kıdemli Albay Ayhan Gedik, “Deniz Harp Okulu 2’nci sınıf öğrencilerinin gemi ve deniz şartlarına alışkanlık kazanmalarını sağlamak, mesleki bilgilerini tatbiki sahada pekiştirmek, liman ziyaretleri ile bilgi ve görgülerini arttırmak ile temsil yeteneklerini geliştirmek maksadıyla Samsun’a geldik. Taktik komutamızdaki TCG İskenderun gemisi ile icra edilmekte olan ‘İleri Denizcilik Eğitimi’ kapsamında Samsun limanına demirledik. Daha sonra Atatürk Anıtı’na gelerek çelenk bıraktık” dedi.
Daha sonra Deniz Harp Okulu Eğitim Filotillası Komodoru Deniz Kurmay Kıdemli Albay Ayhan Gedik, Deniz Kurmay Binbaşı Cüneyt Aydoğan ve öğrencileri Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ettiler. Ziyarette Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Turan Çakır ile görüşen denizciler, Çakır’a TCG İskenderun gemisinin temsil edildiği denizci şapkası ve kupa hediye ederken, Çakır da onlara anı olarak Bandırma Vapuru maketi hediye etti.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER