CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
banner604
banner601

15 Temmuz Şehitler Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde dün düzenlenen törene, Vali Salim Demir, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak Milletvekili Özkan Yalım, daire müdürleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
Tören, Vali Demir ile Belediye Başkanı Cahan'ın Atatürk Anıtına çelenk bırakmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi. 
.
Cumhuriyetin Kuruluşunun 94. Yıldönümü törenlerle kutlandı. Vali Salim Demir'in makamında tebriklerin kabulüyle başlayan kutlamalar, olumsuz hava koşulları nedeniyle Atatürk Spor Salonu'nda yapılan programla devam etti. 
Vali Salim Demir ile Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ın vatandaşların bayramını kutlamasıyla başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Vali Salim Demir'in konuşmasıyla devam etti. 
Vali Salim Demir konuşmasında, Cumhuriyetin 94. yıl dönümünün tüm yurtta olduğu gibi Uşak'ta da coşkuyla kutlandığını söyledi.

Vali Demir, "Cumhuriyetimize hayat veren ruh tıpkı 94 yıl önce olduğu gibi bu günde dim dik ayakta. 15 Temmuz ihaneti karşısında milletimizin 250 şehit 2 bin 193 gazinin canı pahasına gösterdiği şanlı direniş işte bu ruhun ifadesidir" dedi.   
Vali Demir konuşmasına şöyle devam etti,"Türkiye'nin büyüyen ekonomisi, güçlü demokrasisi, temel insani değerlere olan bağlılığı ilkeli ve vizyoner dış politikasıyla bölgesinde ve dünyada bir ilham kaynağı olmayı günümüzde  de sürdürmektedir. En son 15 Temmuz 2016 gecesi yaşananlar, milletimizin devletiyle ne kadar bütünleştiğini tartışmasız şekilde bir kez daha dünyaya göstermiştir. Milletimiz, yeni işgal girişimlerine karşı da İstiklal Harbindeki kararlılıkla mücadele edeceğini o gece tüm dünyaya göstermiştir.
'Millete efendilik yoktur, hizmet vardır' düsturuyla hiçbir ayrım gözetmeden ülkemize en iyi şekilde hizmet etmek için gece gündüz çalışıyoruz. Demokrasiden özgürlüklere, ticaretten yatırımlara, sağlıktan dış politikaya kadar tüm alanlarda ülkemizin hayata geçirdiği tarihi reformlar bu irademizin en açık ispatıdır" dedi.
Dünyadaki tüm mazlum ve mağdurların umut kapısının Türkiye olduğunu belirten Vali Demir, " Eli kanlı terör örgütlerinin hedefi olmamızın da en başta gelen sebebi budur. DEAŞ, PKK, PYD/YPG ve FETÖ gibi katil sürülerini bizi hedeflerimizden alıkoymasına izin vermedik vermeyeceğiz. Manşetlerle, kirli tezgahlarla üzerimize salınan piyonlarla çarpışa çarpışa 2023 hedeflerimiz doğrultusunda yolumuza devam ediyoruz. Dost ve kardeşlerimizin desteği, gönlünü ve gözünü ülkemize kilitlemiş mazlumların duası, Aziz milletimizin birlik ve beraberliği ile inşallah hedeflerimize ulaşacağız. Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Paşa olmak üzere bu toprakları bize Vatan kılmak için fedakarlık ile mücadele eden tüm gazilerimizi minnetle yad ediyor, bu uğurda canlarını veren tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bu düşüncelerle ülkemizin gurur günü olan 29 Ekim Cumhuriyet bayramınızı bir kez daha tebrik ediyor, milletimize sağlık huzur ve esenlikler diliyorum. Şehitlerimizin Ruhları şad olsun, Cumhuriyetimizin 94 kuruluş yıldönümü kutlu olsun" diye konuştu.
Kutlama programı halk oyunları gösterisi, şiirlerin okunması ve Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.
Cumhuriyetin Kuruluşunun 94. Yıldönümü kutlama programı 19.00'da Ramada Otel'de düzenlenecek Cumhuriyet Resepsiyonuyla devam edecek. 

Kazım ŞEN

banner600
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER