Çağlayan Bilim Ve Gençlik Merkezi Hizmete Açıldı

Çağlayan Bilim Ve Gençlik Merkezi Hizmete Açıldı

Çağlayan Bilim Ve Gençlik Merkezi Hizmete Açıldı
banner628
banner629
Çağlayan Bilim ve Gençlik Merkezi yapılan törenle hizmete açıldı. Açılışta konuşan Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, “Kağıthane’mize her alanda yatırım yapmaya hız kesmeden devam ediyoruz" dedi.
Kağıthane Belediyesi yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Kağıthane Belediyesi gençlere ve çocuklara yaşam alanı oluşturacak, bilimden, sanata, sanattan kültüre her alanda gençlere hizmet verecek olan Çağlayan Bilim ve Gençlik Merkezi’ni hizmete açtı. Açılışa; Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, AK Parti İstanbul 2’nci Bölge Milletvekili Adayı Cemal Vanlıoğlu, Ak Parti 2inci Bölge Milletvekili Adayı Ahmet Hamdi Çamlı, Kağıthane Ak Parti İlçe Başkanı Faruk Gökkuş ve çok sayıda vatandaş katıldı.
"ÇOCUKLARIMIZ 40 AYRI ÜNİTEDE ÇALIŞMA İMKANI BULACAKLAR"
Kağıthane’de hizmetlerin aralıksız bir şekilde devam ettiğini belirten kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, "Eğitimde, Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ile birlikte çok önemli mesafeler aldık. 2014 yılında Kağıthane’de biz göreve başladığımızda dersliklerde 70 kişilik sınıflarda eğitim verilirken şimdi ise bu rakam 30’lu rakamlara düştü. Buda eğitim seviyemizi çok arttırdı. Biz eğitim camiasının yanında olabilmek için her türlü imkanlarımızı seferber ediyoruz. 2015-2016 Eğitim ve öğretim döneminin açılışı öncesinde de yazın boş durmadık, okullarımızın bizce yerine getirilmesi gereken eksikliklerini gidermeye çalıştık. Bugün de burada bir bilim merkezini hizmete açıyoruz.40 ayrı ünite var bu merkezimizde ve çocuklarımız bu 40 ayrı ünitede çalışma yapma imkanına sahip olacaklar” dedi.
Başkan Kılıç, “ Ayrıca çağlayan kütüphanemiz çok atıl bir şekilde değerlendirme şansı yoktu. Çocuklarımızda çok fazla kullanamıyorlardı. İnşallah kütüphanemizi bilim merkezimizin içerisine alabilirsek, çalışmasını da teknik olarak sürdürüyoruz. Ortam oluşturabilirsek bilim merkezi ve kütüphane bir arada olacak. Bu merkezimize başka fonksiyonlarda yükleyeceğiz. Yaşam Beceri Atölyeleri, gibi bir çok önemli fonksiyonu da merkezimize kazandıracağız. Yine merkezimizin altında otoparkı var. Sağlık birimi ile ilgili alanımız var. İlce Sağlık Müdürlüğümüz kendi ihtiyacına göre bu alanı değerlendirecek. Yine burada gördüğünüz gibi Kağıthane’mizin sembolü olacak olan Döner Kule’miz var. Döner Kule’mizde kafeteryada hizmet alan komşularımız misafirlerimiz bir yandan da bulundukları yerde dönerek Kağıthane’yi tepeden izleyebilme imkanı yakalayacak" diye konuştu.
Açılış kurdelesini AK Parti Milletvekili Adayları ve protokol üyeleri ile birlikte kesen Başkan Fazlı Kılıç, açılış sonrası protokol üyeleri ile birlikte Bilim ve Gençlik Merkezi’ni gezdi. İçerideki aletler hakkında yetkililerden bilgi alan Başkan Kılıç, sonrasında, Döner Kule Sosyal Tesisi’ne çıkarak İstanbul’un eşsiz manzarasında misafirlerini ağırladı.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER