Buz Pateninde Türkiye - Kore İşbirliği

Buz Pateninde Türkiye - Kore İşbirliği

Buz Pateninde Türkiye - Kore İşbirliği
banner628
banner629
Türkiye Buz pateni Federasyonu Başkanı Dr. Dilek Okuyucu, İstanbul’da Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener’in ev sahipliğinde Kore Buz Pateni Federasyonu Başkanı Jaeyoul Kim ile bir araya geldi.
Toplantıda 2018 Pyeong Chang Kış Olimpiyat Oyunları ve hazırlık süreci hakkında görüşmeler yapan Türkiye ve Kore Buz Pateni Federasyonu Başkanları Dr. Dilek Okuyucu ve Jaeyoul Kim, iki federasyon arasında işbirliği kararı aldı.
Türkiye Buz pateni Federasyonu Başkanı Dr. Dilek Okuyucu, görüşme sonrası yaptığı değerlendirmede, “Kore 2018 Pyeong Chang Kış Olimpiyat Oyunlarına ev sahipliği yapacak. Federasyonlarımız arasında işbirliği konularında değerlendirmelerde bulunduk. Önemli gelişmeler kaydettik” diye konuştu.
Koreli ünlü olimpiyat şampiyonu Yuna Kim’e minik patencilerden hediye altın madalya gönderdiklerini kaydeden Başkan Okuyucu, “2014 Sochi Kış Olimpiyat Oyunlarında Yuna Kim 2. olmuştu. Bu jestimiz Kore ekibini çok duygulandırdı” diye konuştu.
Kore Buz Pateni Federasyonu Başkanı Jaeyoul Kim ise Şubat 2015’te Erzurum’da gerçekleştirilen Sürat Pateni Dünya Kupası yarışmalarının en üst düzeyde gerçekleşmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Erzurum’un buz pateni konusunda önemli bir altyapıya sahip olduğunu belirtti.
banner632
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER