Büyükşehir’den Kızılay’a Anlamlı Destek

Büyükşehir’den Kızılay’a Anlamlı Destek

Büyükşehir’den Kızılay’a Anlamlı Destek
banner604
banner601
Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kızılay Kan Merkezi’nin daha geniş kesimlere ulaşabilmesi, kan bağışının öneminin anlatılması ve kan bağışçı sayısının artmasına yardımcı olabilmek amacıyla Kızılay Kan Bağış Merkezi’ne tam donanımlı bir araç armağan etti. Manisa il genelinde faaliyet gösterecek olan araç, Türk Kızılay’ının il genelindeki gönüllü kan bağışçılarına ulaşabilmesi açısından büyük önem taşıyor.
Manisa Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmetlerine devam ediyor. Bu anlamda Manisa Büyükşehir Belediyesi Kızılay Kan Bağış Merkezi’ne tam donanımlı bir araç hediye ederek anlamlı bir hizmete daha imza attı. Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınan ve il genelinde hizmet verecek olan gezici kan bağışı aracı düzenlenen törenle Türk Kızılay’ına teslim edildi.
Törene Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Cengiz Ergün, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Genel Başkan Yardımcısı Dr. Kerem Kınık, Yönetim Kurulu Üyesi Okyay Biçer, Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Can, Türk Kızılay’ı Manisa Şube Başkanı Cengiz Yurdabekçi, Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. İsmet Nardal ve Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri katıldı.
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Törende konuşan Türk Kızılay’ı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Türk Kızılay’ına yapılan jestten dolayı Manisa Büyükşehir Belediyesine teşekkürlerini iletti. Akar, “Türki Kızılay’ı Türkiye’nin kan ihtiyacını gönüllü donörlerden ve güvenilir bir şekilde temin etmeye devam ediyor. Şu an itibariyle Türkiye’nin kan ihtiyacının yüzde 80’ı Kızılay’ımız tarafından temin edilmektedir. Bu noktada yüzde yüzde ulaştırma açısından da projelerimiz var. Kök hücre ile alakalı da çalışmalarımız var. Artık ülkemizde lösemi ve buna benzer hastalıklara sahip olan yavrularımız yurt dışında kemik iliği aramaktan kurtulmuş olacaklar. Bu tür çalışmalarımızda bize yardımcı olan tüm kuruluşlara teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Türk Kızılay’ı Manisa Şube Başkanı Cengiz Yurdabekçi ise aracın Manisa için hayırlı olmasını temenni ederek, “İnşallah toplanan kanlar Manisa ve ilçelerinde karşılığını görecektir. Bu noktada vatandaşlarımızın desteğini bekliyoruz” dedi.
KAN ACİL DEĞİL SÜREKLİ İHTİYAÇTIR
Büyükşehir Belediyesi olarak Kan Bağış Merkezi’nin bu gönüllü mücadelesine destek olabilmek adına böyle bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün,”Bugün çok anlamlı bir kampanyaya yardımcı olabilmek için bir aradayız. Bildiğiniz gibi kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır. Bu ihtiyacı ülkemizde ve ilimizde karşılayan en önemli kurum ise Kızılay Kan Bağış Merkezleridir. Büyükşehir Belediyesi olarak Kan Bağış Merkezi’nin bu gönüllü mücadelesine destek olmak istiyoruz” dedi.
TAM DONANIMLI ARAÇ DESTEĞİ
Büyükşehir Belediyesi olarak Kızılay Kan Merkezi’nin daha geniş kesimlere ulaşabilmesi amacıyla 16 metreküp hacminde Mono Blok gövdeli ve ekipman olarak tam donanımlı bir araç yardımında bulunduklarını vurgulayan Başkan Ergün, ”Kızılay’ın gönüllü kan bağışçılarına ulaşabilmesi, kan bağışının önemini toplumun her kesimine anlatabilmesi ve toplumun bu konuda bilinçlenmesi için insanlara ulaşması gerekiyor. Bu gereklilik için de araç ve ekipman desteğinin olması şart. Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak biz de Kızılay Kan Merkezi’nin daha geniş kesimlere ulaşabilmesi, kan bağışının öneminin anlatılması ve kan bağışçı sayısının artmasına yardımcı olmak için bir araç satın aldık. 87 bin 143 lira bedelle alınan aracımız, 16 metreküp hacminde Mono Blok gövdeli ve ekipman olarak tam donanımlı bir şekilde kullanıma hazır. Kızılay Kan Bağış Merkezi’ne Büyükşehir Belediyemizin armağanı olsun” dedi.
BAŞKAN ERGÜN’DEN KAN BAĞIŞI ÇAĞRISI
Kan bağışının önemine değinerek vatandaşlara da çağrıda bulunan Başkan Ergün, ”Buradan siz değerli vatandaşlarımıza da bir çağrıda bulunuyorum. Bir ünite kan ile üç insanın hayatını kurtarabilirsiniz. Hayat kurtarmak için, yaşam mücadelesinde olanlara güç vermek için lütfen etrafımızdaki insanlara kan bağışının önemini anlatalım. Bir gün bu kana kendimizin de ihtiyacı olabileceğini unutmayalım. Bir insanı kurtarmak bütün insanlığı kurtarmaktır. Ben şimdiden yapacağımız kan bağışları için hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu. Konuşmaların ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile Türk Kızılay’ı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar aracı Türk Kızılay’ına teslim edildiğini ifade eden protokolü imzaladı. Törenin sonunda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa’yı tanıtıcı ürünlerin yer aldığı çantadan takdim ederken, Türk Kızılay’ı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar da Başkan Ergün’e Kızılay’ın faaliyetlerini anlatan kitap hediye etti.
banner600
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER