Büyükşehir Ve Akdam, Mağdur Kadını Korumak İçin İşbirliği Yapıyor

Büyükşehir Ve Akdam, Mağdur Kadını Korumak İçin İşbirliği Yapıyor

Büyükşehir Ve Akdam, Mağdur Kadını Korumak İçin İşbirliği Yapıyor
banner628
Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Cumhuriyet Park Okuma Salonu’nun bahçesinde kadınlarla bir araya gelen Adana Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı personeli ile Adana Kadın Dayanışma ve İlk Adım Merkezi (AKDAM) yöneticileri hem okuma salonlarındaki faaliyetler hakkında istek ve şikayetleri dinledi hem de kadınlara yönelik yapılması planlanan periyodik seminerlerin konu başlıklarını belirledi.
Açık hava toplantısına yoğun ilgi gösteren kadınlarla gerçekleştirilen toplantıda, seminer verilmesi istenen konu başlıkları şöyle sıralandı:
"6284 sayılı "Ailenin korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Yasası" neler getirdi? Şiddet nedir?, Şiddet mağduru kimdir?, Şiddete uğradığınızda nerelere başvuracağız?, Alınan tedbirler nelerdir?, Hangi kurumlara başvurabiliriz?, Medeni Kanun’da nişanlı-evli çiftlerin hak ve sorumlulukları nelerdir?, Mal sözleşmeleri nedir?, Boşanma, velayet, nafaka, maddi ve manevi tazminat şartları nedir?, Nasıl alınır? Nereye başvurulur?, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği nedir?, Kadın ve Erkek rolleri ve bunun şiddete yansımaları nelerdir?, Aile içi iletişim: Eşler arasındaki dil nasıl olmalı?, Neden sorunlar çıkıyor?, Ebeveyn ve çocuk iletişiminde dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir?"
Konu başlıkları belirlenen seminerler Adana Büyükşehir Belediyesine ait Cumhuriyet Park, Güzelyalı, Akkapı, Barbaros, Atakent ve Sarıçam’da bulunan okuma salonlarında gerçekleştirilecek.
Seminerlere konuşmacı olarak AKDAM Başkanı Av. Muhal İkikardeş ve uzman psikologlar katılacak ve danışmanlık hizmeti verecek.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER