Büyükşehir İlçe Kırsalında Yolları İyileştiriyor

Büyükşehir İlçe Kırsalında Yolları İyileştiriyor

Büyükşehir İlçe Kırsalında Yolları İyileştiriyor
banner282
Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, dar ve trafik yüküne bağlı yol yüzeyinde meydana gelen deformasyonları ortadan kaldırmaya yönelik yoğun bir çalışmalarını sürdürüyor.
banner563
Kalkanlı, Aksaklı ve Yenikent arasında 8 Kilometrelik mesafede yürütülen çalışmalar kapsamında yolun platform genişliği 5 metreden 7 metreye çıkarılıyor. Freze makinesi ile özelliği kaybolan asfalt sathi kaplama kazılıp, alt yapısında zemin iyileştirmesi ve güçlendirme yapılarak yolun taşıma kapasitesi arttırılıyor. Altyapı çalışmaları tamamlandıktan sonra 0-25 milimetrelik mekanik malzemenin serilmeye başlanacağını belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, yapılan çalışmalar ile yolun geometrik ve fiziki standardının yükseldiğini, bu sayede ana arter yol statüsünde bulunan güzergahın sürücüler açısından daha emniyetli hale geleceğini belirttiler.
Asfalt kaplama çalışmalarının kent merkezi başta olmak üzere ilçe kırsalında bulunan mahalle yollarında belirlenen iş programı çerçevesinde devam ettiğini bildiren yetkililer, yeni kaplama yapılan yollarda can ve mal güvenliği açısından sürücülerin trafik işaretlerine mutlaka uymalarını istediler.
YORUM EKLE
banner564
SIRADAKİ HABER