Burhaniye’de AK Partiden Terör Tepkisi

Burhaniye’de AK Partiden Terör Tepkisi

Burhaniye’de AK Partiden Terör Tepkisi
banner604
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Ak Parti İlçe Başkanı Onur Bedir, son günlerde artan terör olayları nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. Zamanın birlik ve beraberlik zamanı olduğunu anlatan Bedir, tek çözümün terör örgütünün faaliyetlerine son verip, silahlarını bırakması olduğunu söyledi.
Burhaniye Ak Parti İlçe Başkanı Onur Bedir, açıklamasında şunları söyledi: ”Ülkemiz tarihi bir süreçten geçmektedir. Dışarıdan destek bulan, içerideki hain güçler birliğimize, dirliğimize ihanet içindedirler. Her karışıyla Anadolu ve Trakya toprakları, hepimizin ortak vatanıdır. Türkiye 78 milyon vatandaşımızın tamamının ortak devletidir. Bu ülkenin ve bu devletin, 78 milyon vatandaşımızın her birine ihtiyacı var. Aynı şekilde bu ülkeye yani Türkiye Cumhuriyeti devletine de hepimizin ihtiyacı var. Milletimizi bin yıldır vatanımız olarak sahip çıktığımız adeta dört elle sarıldığımız Anadolu coğrafyasından söküp atmak isteyenler bugüne kadar hep hezimete uğradılar, inşallah bundan sonra da ülkemizin ve milletimizin birliğine, beraberliğine ve dirliğine göz dikenler yine aynı akıbete uğrayacak ve aynı hüznü yaşayacaktır.
Devletin, askeriyle, polisiyle, istihbaratıyla, bölücü terör örgütünün ve onun uzantılarının üzerine gitmektedir. Şu ana kadar örgüte yurt içinde ve yurt dışında çok ciddi zararlar verilmiştir. Milletimiz dimdik ayaktadır, güvenlik güçlerimiz fedakarlıkla mücadelelerini yürütmektedir. Bu saatten sonra devletin ve milletin razı olabileceği tek çözüm, terör örgütünün tüm faaliyetlerine son verip, silahlarını bırakmasıdır.
Türkiye bizim ortak hayat alanımız, ortak sevdamız, ortak geçmişimiz, ortak geleceğimizdir. Bugüne kadar nice badirelerin üstesinden gelmeyi başaran Türkiye, bölücü terör meselesini de çözecektir. Bizim mücadelemiz sadece ve sadece teröriste karşıdır. Vatandaş olarak, tahriklere, provokasyonlara asla gelmeyerek üzerimize düşen vazifeleri, yerine getirmiş oluruz.
Bu basın açıklaması vesilesiyle, bölücü terör örgütünün hain saldırıları sonucunda şehit olan güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet; yakınlarına da baş sağlığı dileriz. Bu millet tüm ihanetlere rağmen 1000 yıldır ayaktadır ve yüce Rabbimizin izniyle ilelebet ayakta kalacaktır. Vakit birlik zamandır. Hiçbir tahrike kapılmadan, bir ve diri olarak bu millet hainlerin cezasını verebilecek güce sahiptir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”dedi.
banner600
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER