BUNU YAPAN İKİ KİŞİ ADLI MÜZİKLİ DANSLI GÜLDÜRÜ UŞAK ‘TA

BUNU YAPAN İKİ KİŞİ ADLI MÜZİKLİ DANSLI GÜLDÜRÜ UŞAK ‘TA

BUNU YAPAN İKİ KİŞİ ADLI MÜZİKLİ DANSLI GÜLDÜRÜ UŞAK ‘TA
banner282

 ‘’Bunu Yapan İki Kişi’’ adlı tiyatro oyununun  yönetmeni Aydın Şanlı Medical Park Uşak Hastanesini ziyaret etti . Ziyaret esnasında Medical Park Uşak Hastanesi Genel Müdürü Latif Sezgin ve Başhekim Ömer Faruk Azal’ında katıldığı bir basın toplantısı gerçekleştirildi.

Basın toplantısında tiyatronun yönetmeni Aydın Şanlı ‘’Bunu Yapan İki Kişi’’ adlı tiyatro oyunu ve oyuncular hakkında bilgi verdi .

Yönetmen Aydın Şanlı sanata ve sanatçıya verdikleri destek için Medical Park Uşak Hastanesi’ne teşekkür etti.

Toplantı sonunda Genel Müdür Latif Sezgin basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Latif Sezgin şu açıklamada bulundu: ‘’Uşak ve civar bölgelerden gelen halkımızın kaliteli hizmet alabilmesi için,mevcut kadromuzu güçlendirdik ve özel sağlık kuruluşları kapsamında Uşak ve çevresinin en donanımlı hastanesi olma yolunda fiziki donanımlarımızı yenileme çalışmalarımız devam ediyor’’ diye ekledi. Medical Park Uşak Hastanesi olarak uygulayacakları yeni tedavi yöntemleri hakkında da bilgi verdi. Medical Park Uşak Hastanesi olarakda bu tür sosyal etkinlikleri desteklemeye her zaman devam edeceklerini belirtti.

 Tiyatro Bilgileri ve Oyuncu kadrosu şöyledir:

 BUNU YAPAN İKİ KİŞİ 11 ve 12 MAYIS 20:30’da  UŞAK ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ’NDE

BUNU YAPAN İKİ KİŞİ

Ezelden beri sürer  kadınla erkeğin tartışması…Yok elmayı kim yedirdi, kim yedi? Yok yiyene değil, yedirene bakacaksın.  Yemekten çıktı yine saçın! Bıktım, usandım, bitsin artık şu maçın!

 Kaşık düşmanı kadın! Vurdumduymaz adam!

 Değişmez bu durum ne Türkiye’de, ne Yeni Gine’de… Yine de diğeri olmadan yapamaz ikisi de. İsterler ki  yan yana olsunlar, hayatın zorluklarına karşı omuz omuza dursunlar.

 Ey kadınları anlamayanlar, ey  erkekleri kaba bulanlar…Kadını saf bulup bıyık altından kıkırdayanlar, erkeği zeki bulup ondan korkanlar, kırk yıllık evli olup hiçbir şey anlamayanlar, ya da hiç evlenmeyip her şeyi anladım sananlar…

 Biz de çözemedik bu iki bilinmeyenli denklemi. Bildiğimiz tek gerçek var ki;

Çin işi, Japon işi,

Biri erkek, biri dişi,

BUNU YAPAN İKİ KİŞİ

KADRO

 NERGİS ÖZTÜRK

Oyuncu1980 yılında Kandıra’da doğdu. 2003 yılında Ankara Üniversitesi, D.T.C.F, Tiyatro Bölümü, Oyunculuk Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu. 2006 yılında Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Master Programı’nı tamamladı. 2006-2008  yılları arasında Tiyatro Tem’in “III. Richard Faciası” ve “Tartüf Bey” oyunlarında rol aldı. “Kızlar Yurdu”, “Hatırla Sevgili” ve “Karayılan” adlı televizyon dizilerinde oynadı.  “Hacivat ve Karagöz Neden Öldürdü” , “Barda” ve “Kıskanmak” ise yer aldığı sinema filmleridir.

 Oyuncu “Kıskanmak” filmindeki performansıyla 2009 En İyi Kadın Oyuncu dalında Altın Portakal kazanmıştır.

 DİDEM BALÇIN

Oyuncu1982 yılında Ankara’da doğdu. 2003 yılında Ankara Üniversitesi, D.T.C.F, Tiyatro Bölümü, Oyunculuk Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu. Levant Kırca Tiyatrosu’nda “Gereği Düşünüldü” ve “Ateşin Düştüğü Yer” oyunlarında rol aldı. “Sevgili Dünürüm”, “Gurbet Kadını”, “Serseri Aşıklar” rol aldığı televizyon dizilerinden bazılarıdır. Ayrıca aralarında “Ağız Tadıyla” adlı yemek programı ve “Kahve Bahane” adlı eğlence programının da bulunduğu pek çok televizyon programında sunuculuk yapmıştır.Oyuncu şu anda ATV ekranlarında yer alan “Kasaba” adlı dizide rol almaktadır.

 ÖZGÜN AYDIN

Oyuncu

1984 yılında Ankara’da doğdu. 2003 yılında Ankara Üniversitesi, D.T.C.F, Tiyatro Bölümü, Oyunculuk Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu. 2006-2007 yıllarında tiyatro çalışmalarına Ankara’da devam etti. Öteki Tiyatro’nun “Belgelerle Kurtuluş Savaşı”, Çıkışyokland Cumhuriyeti” oyunlarında ve Oyunbazlar Tiyatro Topluluğu’nun “Bir Karşılaşma Bir Nedir” oyununda rol aldı. Bu süre içerisinde aralarında “Bizim Evin Halleri”, “Canım Kocacığım”, “Ne Seninle Ne Sensiz” gibi yapımların da bulunduğu televizyon dizilerinde rol aldı.

 Oyuncu şu anda Fox Tv ekranlarında devam eden “Olacak O Kadar” adlı yapımda rol almaktadır.

 ONUR DİLBER

Oyuncu

1982 yılında Trabzon’da doğdu. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı Oyunculuk  Bölümü’nden mezun oldu. Duru Tiyatro bünyesindeki Şah Mat doğaçlama gösteri grubunda yer aldı. Aralarında Fırtına, Hayat Aparmanı ve Benim Annem Bir Melek isimli yapımların da olduğu çeşitli televizyon dizilerinde rol aldı. Beş Şehir ve Kamil İnsan isimli sinema filmlerinde de rol almıştır.  

 AYDIN ŞANLI

Yönetmen

 1978 yılında Uşak’ta doğdu. 2004 yılında Ankara Üniversitesi, D.T.C.F, Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. 2004-2005 yılları arasında tiyatro alanında yüksek lisans öğrencisi ve asistan olarak A.B.D’de bulundu. Türkiye’ye döndükten sonra aralarında “Geniş Zamanlar”, “Ezo Gelin”, “Kader”, “Son Bahar”  gibi yapımların bulunduğu çeşitli televizyon dizilerinde senarist olarak çalıştı.

 

Şu anda Yazarkasa yazı grubu ile  ATV ekranlarında yayınlanan “Es Es” dizisini yazmaktadır.

banner563
 AYÇA IŞILDAR

Yazar

1980 yılında Bursa’da doğdu. 2002 yılında Ankara Üniversitesi, D.T.C.F, Tiyatro Bölümü, Dramatik Yazarlık Anasanat Dalı’ndan mezun oldu. Mahşer-i Cümbüş topluluğunun kurucularındandır. 2001 yılından beri aynı grupla Tiyatro Sporu gösterileri yapmaktadır. Grubun televizyon performansı olan “Anında Görüntü Şov” ile ekranlarda seyirciyle buluşmuştur.

 VELİ ÖZÇELİK

Besteci

 1978 yılında Uşak’ta doğdu. 2000 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı’nı altıncılık derecesiyle bitirdi. Aynı üniversitede Müzik Eğitimi konusunda yüksek lisans yaptı. Okul yıllarında Songül Karlı, Servet Kocakaya gibi sanatçıların orkestralarında yer aldı. Halen müzik öğretmenliği yapmaktadır. Ayrıca sanatçı Baha’nın orkestrasında müzik çalışmalarına devam etmektedir.

 AYSEL ÖZÇELİK

Besteci

 1979 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğrenimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Batı Müziği alanında yaptı. 2000 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı’nı birincilik derecesiyle bitirdi. Halen özel bir okulda müzik öğretmenliği yapmaktadır ve aynı okulda müzik bölümü zümre başkanlığı görevini yürütmektedir.

 TİYATRO DAN

 Nergis Öztürk, Didem Balçın ve Aydın Şanlı tarafından 2009 yılı başında Tiyatro Gen-T adıyla kurulan tiyatro bir sene sonra Tiyatro DAN adını aldı. Tanışıklıkları Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde öğrenci oldukları 90’lı yılların sonuna kadar uzanan ve okul sonrası İstanbul’a yerleşen üç arkadaş, görev aldıkları çeşitli televizyon ve sinema projelerinin yanı sıra, çeşitli özel tiyatrolarda çalışarak sahneyle bağlarını da koparmadılar.

 

Tiyatro DAN, üç genç sanatçının birikimlerini ve enerjilerini, genç, dinamik ve aynı zamanda Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun mirasına yaslanan, çağdaş bir tiyatroya aktarma ihtiyacından doğmuştur.

 

Genç sanatçılar Özgün Aydın ve Onur Dilber’in katılımıyla daha da güçlenen Tiyatro DAN seyirciyle ilk kez “Bunu Yapan İki Kişi” isimli komediyle buluşuyor. Ayça Işıldar Ak tarafından yazılan oyunda, tarih boyunca süregelen kadın-erkek çatışması, aşk ve ilişkiler eğlenceli bir bakışla ele alınıyor.

 

İki perdelik oyunda, dört ayrı skeç bulunuyor. Skeçlerde, ergenlikten, yaşlılığa kadar, hayatın çeşitli evrelerinde birbirleriyle uzlaşamayan, ama birbirleri olmadan da yapamayan farklı kadın ve erkek tipleri farklı hikâyelerde resmediliyor.

 

Yönetmenliğini Aydın Şanlı’nın yaptığı oyunda, Nergis Öztürk, Didem Balçın, Özgün Aydın ve Onur Dilber rol alıyor. Müziklerini Aysel ve Veli Özçelik’in yaptığı oyunun koreografilerinde ise Harika Onur’un imzası var.

 

Tiyatronun Sponsor Firmaları

 

 ANA SPONSOR:                  Özel Uşak Medical Park Hastanesi

ULAŞIM SPONSORU:          Anadolu Ulaşım

MEDYA SPONSORU:          Uşak Radyo Klas

BİLET SATIŞ NOKTASI:       Birlik Optik

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUM EKLE
banner564
SIRADAKİ HABER