Botav Tanıtım Çalışmalarına Fransa Ve İtalya’da Başladı

Botav Tanıtım Çalışmalarına Fransa Ve İtalya’da Başladı

Botav Tanıtım Çalışmalarına Fransa Ve İtalya’da Başladı
banner628
Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV), Fransa’nın Paris ile İtalya’nın Rimini kentinde düzenlenen TTG Incontri Rimini turizm fuarına katıldı.
29 Eylül-02 Ekim 2015 tarihleri arasında düzenlenen Paris IFTM Top Resa fuarına katılan 1500’den fazla katılımcı, 31 bin metre karelik alanda kurulan Porte de Versailles fuar alanında buluştu. BOTAV Üyesi TAV Havalimanları Holding yetkilileri Serkan Karahatay ve Can Canbolat, Paris IFTM Top Resa fuarına Bodrum standında katılarak Transavia France, ASL Airlines (Europe Airpost), Aigle Azur, AZAL Havayolu Şirketleri ve Mondial Tourisme, TUI France, Salaun Holidays, Gestair, Turquoise Tours, FTI, FRAM, Jettours (Thomas Cook), Pacha Tours tur operatörleriyle görüşmeler yaptı. Fransa’da yayınlanan toplantı, seyahat ve magazin dergisi Tendance Nomad’da Türkiye’nin La Côte d’Azur’u olarak Bodrum’un tanıtımına yer verildi.
BOTAV Genel Sekreteri Cemil Bayraktar ile BOTAV Denetleme Kurulu Üyesi Sedat Balıkçı ise 08-10 Ekim 2015 tarihleri arasında İtalya TTG Incontri Rimini turizm fuarına katılarak tur operatörleriyle bir dizi görüşme gerçekleştirdi. Her iki ülkede de destinasyon olarak Türkiye’yi Kültür ve Turizm Bakanlığı standında, Bodrum temsil etti.
Bodrum Belediyesi ve BOTAV Başkanı Mehmet Kocadon yaptığı açıklamada, "Komşu ülkelerde meydana gelen gelişmelerden dolayı Türkiye’ye gelen turist sayısında yüzde 10 oranında azalma meydana gelmiştir. Türkiye’yi etkileyen olumsuz gelişmelerden asgari düzeyde etkilenmek için yurtiçi ve yurtdışı tanıtıma ağırlık verilerek Bodrum’a gelen turist sayısının arttırılması yönünde çalışmalar yapılacaktır" dedi.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER