Bilecik’te Kurban Bayramı Hazırlıkları

Bilecik’te Kurban Bayramı Hazırlıkları

Bilecik’te Kurban Bayramı Hazırlıkları
banner282
Bilecik Belediyesi tarafından Kurban Bayramı yaklaşmasıyla kurbanlık hayvan satış yerleriyle ilgili çalışma başlatıldı.
Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından kurban satış alanlarında gerçekleştirilen çalışma ile kurbanlık hayvanlar için parsel çizgileri oluşturuldu. Gerçekleştirilen çalışma ile vatandaşları, TOKİ girişindeki Yükselen Türkiye Anıtı yanındaki alanda kurbanlık hayvan alım ve satım hizmetini alabileceği bildirildi. Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Nedret Avcı, çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada, "Bilecik Belediyesi olarak, Kurban Bayramı’na ilişkin çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü işbirliğinde, kurbanlık hayvan alım ve satım alanında parsel çizgi çalışmasını tamamladık. Buradan hizmet almak isteyen hayvan sahipleri, Bilecik Belediyesi Tahsilat Servisi’nde gerekli işlem ve ödemeleri yaptıktan sonra kendisi için ayrılan alanda gerekli çalışmaları yapıp, koyunlarını satışa çıkarabilir. Belediye olarak gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile vatandaşlarımızın buradan en güzel ve en sağlıklı hizmeti alması amacıyla tüm çalışmaları yerine getiriyoruz" dedi.
"PAZAR ALANINDA BÜTÜN HAYVANLARIN SAĞLIK KONTROLLERİ YAPILACAK"
Veteriner İşleri Müdürü Avcı, Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından pazar alanındaki bütün kontrollerin gerçekleştirileceğini de aktararak, şöyle devam etti:
"Bütün hemşehrilerimizin kurban ibadetini en iyi şekilde yapmaları amacıyla gerekli tüm çalışmaları yapıyoruz. Buradaki çalışmalarımız kapsamında getirilen bütün hayvanların, sağlık kontrolleri başta olmak üzere diğer bütün denetimlerini en iyi şekilde gerçekleştireceğiz. Ayrıca kurbanlık için getirilen hayvanların gebelik testini de yaparak, bu anlamda oluşabilecek sıkıntıların önüne geçmiş olacağız. Hayvan sahiplerinin bu konuda duyarlı olmalarını istiyoruz. Bizler birim görevlileri olarak burada bulunarak, vatandaşlarımızın bütün talep ve isteklerini yerine getirmeye çalışacağız."
YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER