Bilecikspor’dan Stat Sorunlarına Tepki

Bilecikspor’dan Stat Sorunlarına Tepki

Bilecikspor’dan Stat Sorunlarına Tepki
banner601
Bilecikspor Kulübü Başkanı İsmail Cinoğlu, 2015-2016 sezonu öncesi Bilecik’teki saha sıkıntılarına dikkat çekerek, “Bilecik Edebali Stadının yanında bulunan sentetik sahaya bu sene maç verirlerse maça çıkmayacağız” dedi.
İsmail Cinoğlu, kulüp binasında İHA muhabirine yaptığı açıklamada, yetkililerin ilk önce Bilecik 1. Amatör Lig’in 6 Eylül’de başlayacağını bildirdiklerini, sonra tarihi 13 Eylül çekildiğini ve son olarak 19 Eylül karar kılındığını söyledi. Bilecik 1. Amatör Lig kura çekiminde ilk maçın deplasmanda Bozüyük Vitraspor derbisiyle başlamasının güzel olduğunu belirten Cinoğlu, “Bizim camiamız tarafından bir problem yok. Biz yapacağımız transferleri yaptık. Deneme süreci olan futbolcuları deneyerek ideal kadroyu yaklaşık 22-23 futbolcu ile sınırlandırarak sezona giriyoruz. Bence bu seneki amatör liglerin hepsi geçen seneye göre daha iyi. Eskiden amatör liglerin adı anılmazdı şimdi bir amatör ligin Bilecikspor ile marka değeri yükseldi. Herkes yatırımını yaptı. Pazaryeri, Söğüt, Osmaneli gibi büyük ilçelerimiz tesislerine kavuştu. Bu yüzden hem mutluyuz hem de renk kattığımız için ayrıca bir değer kazandırdığımızı düşünüyoruz. Lige iyi başlayıp iyi bitirmek istiyoruz. İlk maçlar 2 takım içinde zor olur. Ama biz bu derbiyi daha avantajlıyız çünkü biz sonuçta deplasmana gidiyoruz. Yenmek var yenilmek var. Yenersek çok güzel olur, yenilirsek de dünyanın sonu değil. Sonuçta bu takımda buraya gelecek” dedi.
“BİR GÜN STAT TAMİRATLARI, BİR GÜN ZEMİN TAMİRATLARI BU ÇOK BÜYÜK BİR PROBLEM”
Bilecik’te saha yönünden çok problemlerin yaşandığı ve yaşanmaya da devam ettiğini söyleyen Bilecikspor Kulübü Başkanı İsmail Cinoğlu, “Osmaneli’nde stat tam olarak hazır olmamakla birlikte erkenden açılıp güvenlik noktasının bir dünya olayların yaşandığını gördük. Çok dikkat etmek lazım ve bundan sonra bence şehrin bu gibi olaylara tahammülü yok. Yani her şey Bilecikspor’dan kaynaklanıyor diye bir hava oluşturuluyor. Bu da bizi üzüyor. Ben her zaman söylüyorum Bilecikspor bu ligde olduğu müddetçe büyük sıkıntılar her zaman olacaktır. Çünkü öncelikle bu kulübün bir an önce üst lige çıkması gerekiyor ki bu amatör ligi de rahatlatır. Onun içinde artık hiç yorum yapmıyorum, bu olaylar beni çok üzüyor. Bilecik’te bir gün stat tamiratları, bir gün zemin tamiratları bu çok büyük bir problem. Milyarlarca yatırım yapıyorsunuz bir zaman harcıyorsunuz gerçekten insanlar bunun ne kadar ciddiye alıyor almıyor ama bu Bilecikspor noktasında büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Bu hafta oynayacağımız Bozüyük Vitraspor maçı sentetik sahada oynanırsa güvenliğin olmayacağı için birçok olaylar çıkabilir. Biz seyircimize gelme diyemeyiz çünkü Bilecikspor seyircisi her yerde vardır. Onları engelleyemeyiz Bozüyük’e belki 2, 3 otobüs belki onlarca taksi gidecek. Bize gelirken öyle bir talep de gelmedi. Ama taraftar gruplarının kendi aralarında örgütleniyorlar sosyal medyada bunu görüyorum. Bize de gelen talep eden olursa biz kulüp olarak desteğimizi veririz. Biz taraftarlarımızla bütünüz. Onları yanımızda görmek bize güç verir. Ülkemizin çok zor dönemlerinde kardeşliğin barışın dostluğun her alanda var olması bile bu dönemde böyle küçücük olayların büyütülerek yansıtılmış olması mutlaka dostane kardeşçe bir şekilde Bozüyük’e gidiyoruz. İlk derbi maçına gidiyoruz. İnşallah orada ki insanlarda anlayışımızı görür” ifadelerinde bulundu.
“BİLECİK’E YAKIŞIR BİR STAT YAPILMASI LAZIM”
Cinoğlu, yıllarca fazla yatırım yapılmaması ve yedekte sahaların olmaması bir tane statla veya bir tane sentetik sahayla 15 sene idare edilmesinin bedelini kulüpler ödediğini vurguladı. Burada yaşanan olayların sebebinin de kulüplerin olmadığını ifade eden Cinoğlu sözlerine şöyle devam etti.
“İnsanlar Türkiye genelinde yaşanan terör ve şehit haberlerinden bulanmış bir durumda. Taraftarlar maçlara giderek stres atıyorlar. Ufacık bir olay patlak verdiğinde ise sıkıntılar yaşanıyor kavgalar çıkıyor. Bu dönemde bu olaylar mutlaka patlak verecektir. Önüne de geçmek çok zordur. Bizim sentetik sahalarımızda güvenlik açısından pek iyi durumda değil. Onun için ben bir an önce bu stadın Bilecikspora yakışır bir stat olması aşağıda verilen bir söz var. Sayın Gençlik Spor İl Müdürümüz çok net konuşan ve çalışmalarını takdir ettiğimiz bir insan. İlk günden beri bize destek olan bir ağabeyimiz oda sentetik sahanın arsa olaylarında küçük pürüzlerin kaldığını yatırım noktasında başlayacağını eski mezbahanın eski Bilecik stadının 1985’ler de yapılan bir stattı. O sahaya bin 500 kişilik tribün Bilecikspor ve diğer spor kulüplerinin hızlandırılacağını söylüyor.”
“SENTETİK SAHAYA VERİLEN HİÇBİR MAÇA ÇIKMAYACAĞIZ”
Yapılacak stat çalışmalarının uzun vadeli çalışmalar olduğunu belirten Bilecikspor Kulübü Başkanı İsmail Cinoğlu, “Bu sene biz kendi maçlarımızı çim sahada oynamak istiyoruz. Bizim kulübümüz sentetik sahaya verilen hiçbir maça çıkmayacaktır. Talebimiz Söğüt, Osmaneli, Pazaryeri gibi ilçelerimiz olabilir ve oralarda oynayabiliriz. Ama bu sentetik sahaya insanları kandırarak saha iyi diyerek o çocukları o sahada oynamayacağım. İl müdürümüz sentetik sahanın ve çim sahanın ömrünün bittiğini yatırımlar yapılması gerektiğini onunla ilgili tüm gücüyle çalışacağını söyledi. Bizim ondan talebimiz sentetik sahanın ışıklandırma problemi var. Havalar karardıktan sonra idman yapma şansı yok. Ve orada en az 5 takım 5 saat idman yapıyor. Ben kulüp başkanı mıyım?, saha takipçisi miyim? ne olduğumuz belli değil. Soyunma odası olmadığı için minibüste mi soyunursunuz, yani ben Bilecik’ten hiç bir şey anlamıyorum. Bir sabah kalkıyoruz bir kulüp yönetiyoruz aslında kulüp filan yönetmiyoruz. Anca buradan bekçilik yapıyoruz. Burada çoluk çocuğa sahip çıkıyoruz. Bu şehir kesinlikle bunu hak etmiyor. Lig başladıktan sonrada 3-5 hafta daha böyle bir süreci geçeceğiz. Onunla ilgili ne gücüm varsa maddi manevi eleştiri boyutunda da çok ağır kelimeler kullanmak zorundayım. Herkes gerçekleri bilmek zorunda bu memleket benim memleketim değil sadece bu kulüp babamın kulübü de değil. Ama bu kulübe sahip çıkmak zorundalar. Bunu mecbur yapacaklar. Ama zorla ama isteyerek. Bilecik den para kazanan herkes bu çorbada tuzu olacak. Ben bütün eski başkanlara sesleniyorum bir kere arayıp sayın başkanım bir ihtiyacın var mı deyip arayan olmadı. Bu hak değil, bu bizim değil onarın ayıbı. Biz onlar varken yaptık” dedi.
“YANLIŞ ATI OYNUYOR HERKES, AT ESKİ AT DEĞİL, BEN NORMAL BİR İNSAN DEĞİLİM”
Cinoğlu konuşmasında bazı insanları hedef göstereceği ve kendisi ile birlikte bazı insanları da aşağı çekeceğini iddia ederek, “Bilecik şehrinin ayağa kalkması lazım. Geçen iş adamlarına, sanayicilere, bürokratlara yaklaşık 120 kişiye forma dağıttım. Daha bir tanesi geri dönmedi. Bazı arkadaşlarımızdan yardımcı olanlarda vardı ama sahiplenilmiyor ayaklarına kadar gitmemiz gerekiyor. Bu sene bazı görüşmelerimiz devam ediyor. Bazı arkadaş çevrelerimizden yine destek buluyoruz. Yanlış atı oynuyor herkes, at eski at değil, ben normal bir insan değilim. Kimseye Bilecik’te gebeliğim yok. Kimseden bir menfaatim yok. Kimseden siyasi bir beklentim yok. Hiçbir siyasetçiden çekinmem çekinme noktamda yok. Bilecik’te para kazanan bir insanda değilim. Ama şunu söylüyorum, bu bedeli herkes ödeyecek. Ben söyledim bırakır giderim köyüme ama herkese düşman olurum. Kabul etmiyorsa da çeker gideriz. Aldığımız yere de bırakır gideriz. Öyle kenarda köşede erkeklik yapmayacaklar. Meydana projeleriyle çıkacaklar. Biz çıktık 4 tane topumuz vardı. Bize hiçbir şey verilmedi. Biz kimseden bu kulübü el bebek gül bebek almadık. Biz çantada aldık. Çuvalın içinde aldık. 2 tane topla aldık. O 2 topu da bırakırım giderken. Ben kimseden bir şey almadım” dedi.
“KULÜPLERE PARA SEZON BAŞINDA LAZIM, MALZEME SEZON BAŞINDA LAZIM”
İsmail Cinoğlu, Bilecik Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünün teşvik amaçlı yaptıkları yardımları Mart ayı gibi yaptıklarını söyledi. Para ve malzeme yardımının kulüplerinin sezon başında ihtiyacı olduğunu vurgulayan Cinoğlu sözlerine şöyle son verdi.
“Kulüplere para sezon başında lazım. Aktarma paraları, transferler, sezon içi harcamaları, lisans ücretleri sezon başında yaparsalar daha faydalı olur. Lig başladıktan sonra zaten herkes topuna tüfeğine kavuşmuş olarak başlıyor. En azından bunlara bir 15 gün önceden kavuşurlar. Geçen sene İl Özel İdare yapmıştı bir tek malzeme yardımını Eylül ayında, bu sene onlarda bir yardım yapmadı. Bilecik’te kulüplerinin hali ortada ne uzuyorsun, nede kısalıyorsun hep aynı yerde hareket ediyorsun maddi imkansızlıklarda.”
banner600
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER