Beyaz Kalpler Öğrencileri Sapanca’da Piknik Yaptı

Beyaz Kalpler Öğrencileri Sapanca’da Piknik Yaptı

Beyaz Kalpler Öğrencileri Sapanca’da Piknik Yaptı
banner282
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Beyaz Kalpler öğrencileri Sapanca Gölü’nde piknik yaparak güzel bir gün geçirdi
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi öğrencileri Sapanca Gölü kenarında Seka Kamp’ta piknik yaptılar. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı SEKAKAMP Piknik alanında düzenlenen organizasyon ile öğrenciler hem eğlendiler hem de haftanın yorgunluğunu attılar. Beyaz Kalpler merkezi personelinin de katıldığı piknikte aşçı yardımcılığı ve servis elemanı yardımcılığı eğitimi alan öğrenciler, yiyeceklerin hazırlanması ve sunumunda aktif rol alarak uygulamalı eğitim almış oldular.
banner563
Merkeze ait spor malzemelerini de yanlarına alan çocuklar kendi aralarında çeşitli oyunlar oynayarak keyifli vakit geçirip eğitmenleri ile bol bol sohbet ederek göl manzarasının tadını çıkardılar. Piknik esnasında Beyaz Kalpler öğrencilerinden doğum günü olan bir öğrencinin velisi tarafından getirilen sürpriz doğum günü pastasının da organizasyona katılan tüm çocuklar tarafından yenilmesi güne ayrı bir renk kattı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi’nde eğitim alacak 12-18 yaş arasındaki sosyal risk grubunda bulunan çocuklar, uzman personel tarafından saha çalışması yapılarak bulunuyor. Bir aylık inceleme süresince psikolog ve sosyologlar tarafından çocukların aileleri ve sosyal çevreleri ile görüşmeler gerçekleştiriliyor. Bir yıl süre ile merkezden eğitim alabilen gençlerin toplum içerisinde daha etkin ve faydalı hale gelebilmeleri amaçlanıyor. Beyaz Kalpler’de öğrenciler drama, aşçı yardımcılığı, servis elemanlığı, değerler eğitimi, cam boncuk, ritim, spor gibi birçok alanda boş zamanlarını değerlendirerek, hem öğreniyor, hem de kaliteli ve keyifli zaman geçiriyor. Proje, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, Kocaeli Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, THK, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Müftülüğü organize bir şekilde yürütüyor.
YORUM EKLE
banner564
SIRADAKİ HABER