BBP’den ’İttifak’ Açıklaması

BBP’den ’İttifak’ Açıklaması

BBP’den ’İttifak’ Açıklaması
banner282
Seçim ittifakı konusunda konuşan Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kaplan Kartal, MHP’nin teklifine açık olduklarını belirterek, “Eğer MHP’den başka bir sağ partiden seçim ittifakı teklifi gelirse biz o teklifi alır, kendi kurullarımızda değerlendiririz, ona göre bir cevap veririz” dedi.
Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) Güneydoğu İl Başkanları Gaziantep İl binasında 1 Kasım seçimleriyle alakalı bölge istişare toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kaplan Kartal, ”1 Kasım’da Türkiye seçime gidecek. Seçim çalışmalarımız kapsamında bugün biz Gaziantep de bölge istişare toplantımızı yapıyoruz. Bunun yanında Şanlıurfa, Gaziantep, Batman, Siirt, Adana illerimizle beraber 1 Kasım seçimlerini değerlendireceğiz. Aslında Türkiye bize göre bu seçimi yapmamalıydı. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında bir hükümet kurmalıydı” dedi.
Kartal "Haklı protestonuzu yapın ama vurup kırmaya, yakıp yıkmaya hayır başka güçlerin oyununa gelmeyin. Şimdi son zamanlarda özellikle son iki gündür ülkemizde millet tepki koyuyor. Haklıdır 35 yıldır birikmiş bir kin var. Her gün toprağa çocuklarımızı veriyoruz. Her Türk vatandaşı bayrağını alıp haklı protestosunu yapacak ama buradan çağrı yapıyorum, sakın ola HDP’nin, PKK’nın, KCK’nın oyununa gelmeyin. Sakın dış güçlerin oyununa gelmeyin. Muhsin Yazıcıoğlu’nun bize bıraktığı mirasta Saidi Nursi ne kadar Kürt ise biz o kadar Kürt’üz. Fatih sultan Mehmet ne kadar Türk ise biz o kadar Türk’üz. Oradan buradan haberler yapılıyor. Bu liberal demokrat maskeli Marksist, Leninist, Ateist yazar takımı yok şurada şunu yaptılar, burada bunu dövdüler, milleti gaza getirmeye, yangına benzinle gitmeye çalışıyorlar. Sakın bunların oyununa gelmeyin. Yapacağımız tek şey var. Kürt kardeşlerimize sarıldıkça PKK bitecek Allah’ın izniyle. Normal tepkilere evet ama yakıp yıkmaya hayır. Dilin çözemediğini el çözmez. Ben hiçbir Türk milliyetçisinin bir alperenin bir Kürt kardeşini darp edeceğine asla inanmıyorum. İşte bizim Şanlıurfa, Siirt, Batman il başkanlarımız burada biz kardeşliğimizden asla taviz vermeyeceğiz. Ben Müslüman Kürt kardeşimin kılına zarar gelmesin diye canımı feda etmeye hazırım” diye konuştu.
MHP’nin teklifine açık olduklarını da belirten Kartal, “Türkiye’nin milliyetçi bir iktidara ihtiyacı var. Büyük Birlik Partisi asla bu sorumluluktan kaçmaz. Eğer MHP’den başka bir sağ partiden seçim ittifakı teklifi gelirse biz o teklifi alır kendi kurullarımızda değerlendiririz ona göre bir cevap veririz” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER